Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел. 050-644-74-72. |
Новини
КОНСУЛЬТАЦІЯ. Якщо не вистачає страхового стажу
Станом на сьогодні для нарахування пенсії необхідно мати не менше 15 років страхового стажу, до якого зараховуються лише ті періоди, за які було сплачено внески із заробітної плати у розмірі не меншому за мінімальний, але це дає право на пенсію лише з 65 років. Для того, щоб вийти на пенсію за віком, досягнувши 60 років у 2025 році, необхідно мати щонайменше – 32 роки страхового стажу, а у 2026 – вже 33 і так до необхідних 35 років страхового стажу у 2028 році.
Якщо особа вже зараз розуміє, що стажу їй не вистачить, його можна докупити (повні місяці), або, за потреби, доплатити за зарахування до страхового стажу неповних місяців роботи як повних.
Вітаємо Тамілу Бугаєнко з обранням на посаду голови профспілки!
23 травня 2025 року відбулась ХХХІ Миколаївська обласна звітно-виборна конференція профспілки працівників державних установ. Делегати конференції одноголосно обрали головою обласної організації профспілки працівників державних установ Бугаєнко Тамілу Іванівну.
Психологічна підтримка працівника на робочому місці
У травні п.р. Центром правової допомоги облпрофради було проведено семінар на ДП «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», присвячений питанню психологічної підтримки працівника на робочому місці та профілактиці професійного вигорання працівників.
Учасникам заходу було наголошено на тому, що психологічна підтримка на робочому місці працівників має стати пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі. Системна турбота про психічне здоров’я так само важлива, як і турбота про фізичний стан людини, адже це може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність, а також слугувати профілактикою професійного вигорання працівника.
День облпрофради в профспілковій організації ДП «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
15 травня п.р. Центром правової допомоги Миколаївської облпрофради, в межах дня Миколаївської облпрофради, проведено виїзне консультування спілчан профспілкової організації ДП «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».
Правниками Центру правової допомоги Миколаївської облпрофради було презентовано діяльність Центру щодо надання консультаційної допомоги членським організаціям та членам профспілок з питань трудового законодавства, колективно-договірного регулювання трудових відносин та один із напрямів його роботи - «Ми - поряд!».
Аналітичні матеріали щодо права на рівну оплату праці під час випробувального терміну
Право на працю, як одне з основоположних соціальних прав людини, закріплене як в Конституції України, так і в численних міжнародних актах. Одним з ключових аспектів цього права є право на справедливу та рівну оплату праці.
У сучасних умовах ринку праці, де поширеною є практика встановлення випробувального терміну для нових працівників, постає важливе правове питання: чи може бути заробітна плата особи, яка перебуває на випробувальному терміні, нижчою, ніж у штатного працівника, якщо обсяг обов’язків, рівень відповідальності та складність виконуваної роботи є однаковими?