Новини
В профспілці ЖКГ відбулось перше засідання президії в новому році
10 лютого п.р. в Миколаївській обласній організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення відбулось перше в новому році засідання розширеної Президії.
На порядку денному Президії була розглянута низка важливих питань, зокрема, про затвердження Плану основних заходів облорганізації профспілки на 2021 рік, про виконання зобов’язань колективних договорів за 2020 рік та основні завдання колективно-договірної роботи на 2021 рік, про проведення урочистостей до професійного свята та ін.
Щодо надання працівнику бюджетної установи різних видів матеріальної допомоги протягом одного року
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про оплату праці» умови та розміри оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.
На реалізацію зазначеної норми спрямована постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами, далі – постанова №1298).
Відповідно до пп. «б» п.4 постанови №1298 керівникам бюджетних установ, закладів та організацій надано право у межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, надавати працівникам цих установ, закладів та організацій матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, за винятком матеріальної допомоги на поховання.
Застосування податкової соціальної пільги в 2021 році
Граничний розмір доходу, який дає право на застосування податкової соціальної пільги.
Відповідно до п.п. 1 п. 4 ст. 169 розділу ІV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Вітаємо!
Обласна рада профспілок щиро вітає
голову первинної профспілкової організації
Державного Південного виробничо-технічного підприємства
Матейчик Ганну Миколаївну
з Днем народження!
Профспілки вимагають від влади зупинити тарифну вакханалію. Чи є результат?
Про реакцію влади на вимоги Федерації профспілок України стабілізувати ситуацію з цінами і тарифами для населення та подальші дії профспілок – в інтерв’ю Голови СПО об’єднань профспілок, голови ФПУ Григорія ОСОВОГО.
- Григорію Васильовичу, реакцією ФПУ на катастрофічне для більшості українців збільшення з 1 січня 2021 року цін на газ і плати за комуналку, стало рішення Президії ФПУ з конкретними пропозиціями владі, як діяти в ситуації, коли обурені люди виходять з протестами на вулиці, навіть блокують рух транспорту. ФПУ заявляла: якщо до 1 лютого не буде належної реакції, спілчани мобілізуються та проведуть масові акції спротиву по всій країні. Якою є ситуація на сьогодні?
- Дійсно, явно непідготовлене запровадження так званого «ринку енергоносіїв», що обернулось для людей підвищенням плати за комірне, впало на них як «сніг на голову». Такого, відверто кажучи, нахабного кроку влади, люди не стерпіли, а тому рішуче виступили проти. Про це свідчать масові протести у регіонах України. Профспілки приєднались до цієї спонтанної хвилі людського гніву і однозначно заявили: державна політика в енергетичному секторі проводиться не на користь громадян і потребує кардинального перегляду.