Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
Новини в законодавстві України про охорону праці
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232 затверджено новий Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2012 року.
Втрачають чинність:
- Постанова Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1112 “Деякі питання розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”.
- Постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 р. № 739 “Про внесення змін до пункту 42 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”
Нові нормативні акти у сфері охорони праці
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 затверджено новий Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. У додатках до Порядку наведено форми дозволу, заяви на одержання дозволу, заяви на продовження строку дії дозволу, декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, а також наведено:
- Перелік видів робіт підвищеної небезпеки;
- Перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- Перелік видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки;
- Перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.
Визнано такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами” від 15 жовтня 2003 року № 1631. Постанова набрала чинності з 1 листопада 2011 року.
Інформація з соціально-економічних питань станом на 20 листопада 2011 року по області
У жовтні п.р. обсяг промислової продукції проти попереднього місяця скоротився на 2,3%. У порівнянні з жовтнем минулого року одержано приросту виробництва на 4,3%. З початку року порівняно з відповідним періодом минулого року індекс промислової продукції збільшився з 105,3% у січні-вересні п.р. до 105,7% у січні-жовтні (у січні-жовтні 2010р. величина індексу складала 106,1%). У цілому по Україні індекс промислової продукції за січень-жовтень п.р. склав 108,2%.
Середня номінальна заробітна плата штатного працівника у жовтні 2011 р. становила 2 553,73 грн.
Під час укладання колективних договорів на 2012 рік слід домагатися:
Встановлення гарантій в розмірах, що перевищують законодавчо встановлені (ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди»).
Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» див. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=41157
Недопущення порушень норм трудового законодавства та положень колективних угод вищого рівня (ст.5 Закону України «Про колективні договори і угоди», ст. 16 КЗпП України).
Збільшення гарантій для працівників у порівнянні з раніше досягнутими домовленостями за колективними договорами.
Запобігання поширенню на підприємствах нетипових форм зайнятості (підміни трудових договорів цивільно-правовими угодами, застосування запозиченої праці тощо) (на виконання п. 1.40.2. Генеральнлої угоди на 2010-2012 рр.).
Забезпечення витрат на підготовку, перепідготовку працівників та підвищення їх кваліфікації у 2012 році не менше 5 % від фонду оплати праці (п. 1.40.1. Генеральної угоди на 2010-2012 рр.).ЯКЩО У ТРУДОВІЙ КНИЖЦІ НЕМАЄ ЗАПИСУ ПРО ШКІДЛИВІ УМОВИ ПРАЦІ
Згідно з вимогами статті 13 Закону “Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими та важкими умовами праці, за Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими Кабінетом Міністрів, і за результатами атестації робочих місць.
Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабміну від 12 серпня 1993 року № 637, передбачено, що у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступника.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана ця довідка.