Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
Змінено критерії, за якими визначається періодичність проведення планових перевірок суб’єктів господарювання щодо додержання вимог законодавства про працю
Періодичність проведення планових перевірок підприємств, установ, організацій органами державного нагляду (контролю) щодо додержання законодавства про працю залежить від того, до якого ступеня ризику від провадження господарської діяльності відносяться суб’єкти господарювання.
Ступінь ризику – високий, середній або незначний – оцінюється за критеріями, визначеними Постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2010 р. № 1059 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання у частині додержання вимог законодавства про працю та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)».
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2012 р. № 937, до критеріїв внесено зміни. Якщо раніше серед основних показників були чисельність працівників і додержання законодавства при звільненні працівників, то тепер першочергова увага звертається на наявність заборгованості із заробітної плати, частку працівників із зарплатою на рівні або менше мінімальної, а також відповідність фактичних показників підприємства (чисельності працівників, заробітної плати), по-перше, обсягам виробництва, по-друге, – поданій звітності.
Також зменшено частоту проведення планових перевірок, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері додержання вимог законодавства про працю, суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику – тепер вони проводитимуться не частіше, ніж 1 раз на 5 років.
Планові перевірки суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, як і раніше, проводитимуться не частіше ніж один раз на рік; із середнім ступенем ризику – не частіше ніж один раз на два роки.
Текст Постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2010 р. № 1059 зі змінами див.
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1059-2010-п
До уваги голів профкомів!
Внесено зміни до порядку отримання санаторно-курортного лікування.
Наводимо повний текст постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №43 від 31.07.2012 р. з даного питання.
Результати оздоровлення дітей влітку 2012 року
.
Інформація з соціально-економічних питань станом на 20 вересня 2012 року по області
.
Про щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день
Яка кількість годин має бути відпрацьована працівниками з ненормованим робочим днем понад нормальну тривалість робочого часу впродовж року для одержання додаткової відпустки?
Як визначається тривалість відпустки за ненормований робочий день?
Чи ведеться облік відпрацьованих понад норму годин?
Згідно з п.2 ст.8 Закону України «Про відпустки», працівникам з ненормованим робочим днем надається щорічна додаткова відпустка тривалістю до семи календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.