Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел. 050-644-74-72. |
Новини
Щодо відпустки за особливий характер роботи (прибиральники службових приміщень)
(Роз'яснення Міністерства соціальної політики України від 15.03.2013 р. №38/13/82-13)
Відповідно до статті 8 Закону України “Про відпустки”(далі - Закон), щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці надаються окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних геофізичних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних геофізичних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290 (додаток 2 редакції постанови КМУ від 13.05.2003 р. № 679, із змінами).
Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2014 рік
Норми тривалості робочого часу, якими слід керуватися під час розрахунку норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві у 2014 році, визначено у листі Міністерства соціальної політики України від 04.09.2013 № 9884/0/14-13/13. У листі також зазначено, за яких умов і для кого встановлюється скорочена тривалість робочого часу, та подано перелік святкових і неробочих днів. У додатку до листа у вигляді таблиці подано Розрахунок норми тривалості робочого часу.
Лист Мінсоцполітики від 04.09.2013 № 9884/0/14-13/13
"Роботодавці отримали більше стимулів. А працівники?"
Юрій КУЛИК, голова Федерації профспілок України:
«Майже два мільйони осіб працюють без оформлення»
7 жовтня профспілковий рух відзначив Всесвітній день дій за гідну працю, впроваджений у 2008 році за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок.
Що тіснішими стають відносини України з Євросоюзом, то більше сподівань ми покладаємо на те, що житимемо «як у Європі» і що зарплати будуть не гірші. На думку експертів ООН, для відтворення трудового потенціалу людини оплата праці має бути не менше 3 доларів за годину. Якщо в Західній Європі людина витрачає на їжу більше 35 % доходів, її вважають бідною. У нас же, кажуть фахівці, на харчі йде майже 60% заробітку. Однак влада вживає заходів для покращення стану справ. До того ж у неї є підтримка в особі профспілок, які захищають інтереси працюючих. Що потрібно, аби наші зарплати швидше наблизилися до європейських? Про це розмовляємо з головою ФПУ, головою Національної тристоронньої соціально-економічної ради Юрієм КУЛИКОМ.
Інтерв'ю Голови ФПУ Ю.М.Кулика газеті "Голос України"
Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана у нашій країні на запитання кореспондента «Голосу України» відповідає голова Федерації профспілок України Юрій Кулик
- Очевидно, соціальний захист людей похилого віку, ветеранів належить до тих проблем, які постійно перебувають у полі зору вітчизняних профспілок. Чи не так, Юрію Миколайовичу?
- Почну з того, що Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» гарантує цьому доволі великому прошаркові населення рівні з іншими нашими співвітчизниками можливості в економічній, соціальній, політичній сферах, сприятливі умови для повноцінного способу життя. На жаль, ці гарантії в повному обсязі не виконуються, що пов»язано з недостатнім фінансуванням із Державного бюджету.
Зайнятість та безробіття населення Миколаївщини:
За даними Головного управління статистики в Миколаївській області, за результатами обстежень у І кварталі 2013 року з усього населення області віком 15-70 років економічно активними є 65,6% (або 578,3 тис. осіб), з яких 527,0 тис. осіб – зайняті особи, а 51,3 тис. осіб – безробітні.
Незайняті особи, які не шукають роботу або не готові приступити до роботи, вважаються економічно неактивним населенням; його частка у населенні області віком 15-70 років становить 34,4% (або 303,6 тис. осіб).