Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел. 050-644-74-72. |
Новини
На допомогу голові профспілкового комітету
Заохочення та соціальні гарантії членам ДПД
Власники підприємств, установ та організацій або уповноважені ними органи, а також орендарі зобов'язані створювати, у разі потреби, відповідно до встановленого порядку підрозділи пожежної охорони та необхідну для їх функціонування матеріально-технічну базу.
Статтею 63 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403- VI, який набирає чинності з 01.07.2013 р., передбачено утворення добровільної пожежної охорони (далі - ДПО). Порядок забезпечення ДПО, права та обов'язки осіб, які є її членами, визначаються у Положенні про ДПО, яке затверджується керівником підприємства, що її утворив.
На допомогу голові профспілкового комітету
Роз'яснення поняття “особи, фактично допущені до роботи роботодавцем”
У частині 2 пункту 2 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232), зазначено, що дія цього Порядку поширюється на працівників, у т.ч. іноземців та осіб без громадянства, які відповідно до законодавства уклали з роботодавцем трудовий договір (контракт) або фактично допущені до роботи роботодавцем. Тобто у цьому пункті йдеться про такі випадки:
1.наявність офіційно оформлених трудових відносин між працівником і роботодавцем (трудовий договір, контракт);
2.відсутність офіційно оформлених трудових відносин та фактичний допуск до роботи роботодавцем (наприклад за
усною домовленістю).
Увага! Зміни у профспілковій статзвітності з питань колдоговірної роботи
Відповідно до постанови Президії Федерації профспілок України від 13.12.2006 № П-8-18, членські організації ФПУ щороку звітують про укладання та виконання колективних договорів у попередньому році. Звіт складається станом на 1 квітня.
Звертаємо увагу на те, що, відповідно до постанови Президії ФПУ від 11.12.2012 № П-15-5 «Про стан колективно-договірного регулювання та основні завдання колдоговірної роботи на 2013 рік», до згаданої вище постанови Президії ФПУ № П-8-18 внесено зміни та затверджено нову форму статистичної звітності про укладення та виконання колективних договорів (лист ФПУ про роз’яснення щодо нової статзвітності та нова форма статзвітності додаються)
Із практики судового захисту Миколаївської обласної ради профспілок
Про представництво у суді інтересів члена первинної профспілкової організації
В травні 2011 року до Миколаївської облпрофради звернулась за правовою допомогою член первинної профспілкової організації 67 санітарно-епідеміологічного (територіального) загону громадянка П. щодо поновлення її на роботі із-за незаконного звільнення з роботи.
У яких випадках допускається встановлення випробування при прийнятті на роботу?
Стаття 26 Кодексу Законів про працю України дозволяє при укладенні трудового договору встановлювати обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.
Умова про випробування обов'язково має бути обумовлена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. Слід мати на увазі, що надалі, протягом усього періоду випробування, на відповідних працівників поширюється законодавство про працю.