Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел. 050-644-74-72. |
Новини
Під час укладання колективних договорів на 2012 рік слід домагатися:
Встановлення гарантій в розмірах, що перевищують законодавчо встановлені (ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди»).
Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» див. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=41157
Недопущення порушень норм трудового законодавства та положень колективних угод вищого рівня (ст.5 Закону України «Про колективні договори і угоди», ст. 16 КЗпП України).
Збільшення гарантій для працівників у порівнянні з раніше досягнутими домовленостями за колективними договорами.
Запобігання поширенню на підприємствах нетипових форм зайнятості (підміни трудових договорів цивільно-правовими угодами, застосування запозиченої праці тощо) (на виконання п. 1.40.2. Генеральнлої угоди на 2010-2012 рр.).
Забезпечення витрат на підготовку, перепідготовку працівників та підвищення їх кваліфікації у 2012 році не менше 5 % від фонду оплати праці (п. 1.40.1. Генеральної угоди на 2010-2012 рр.).ЯКЩО У ТРУДОВІЙ КНИЖЦІ НЕМАЄ ЗАПИСУ ПРО ШКІДЛИВІ УМОВИ ПРАЦІ
Згідно з вимогами статті 13 Закону “Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими та важкими умовами праці, за Списками № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженими Кабінетом Міністрів, і за результатами атестації робочих місць.
Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабміну від 12 серпня 1993 року № 637, передбачено, що у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступника.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана ця довідка.
Для посилення захисту інвалідів щодо зайнятості
Кабінет Міністрів пропонує посилити захист інвалідів у питанні зайнятості.
Згідно із законопроектом №9438 від 10 листопада, текст якого розміщено на офіційному сайті Верховної Ради, окрім іншого, пропонується збільшити штрафи за невиконання посадовцем законодавства в частині працевлаштування людей із обмеженими можливостями з 5-8 до 25-50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, тобто з 85-136 грн до 425-850 грн.
Також пропонується покласти на підприємців, установи, організації, фізосіб, які використовують роботу інвалідів, функції з облаштування робочих місць, зокрема для виконання роботи вдома.
Нагадаємо, на сьогодні такі робочі місця облаштовуються підприємцями і організаціями за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або згідно з рішенням місцевої влади за рахунок власних коштів.
Крім того, пропонується спростити процедуру реєстрації людей із інвалідністю в центрах зайнятості, скасувавши положення порядку прийому на облік у таких центрах щодо надання рекомендацій Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
За матеріалами УНІАНу
Чому профспілками не підтримується "пенсійна реформа" Уряду і які негативні наслідки застосування Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи"
Незважаючи на тривале обговорення урядової пенсійної реформи в суспільстві, масові звернення профспілкових та інших організацій, громадян до вищих державних органів про відхилення запропонованої реформи, 8 липня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".
Чому профспілки не підтримують зазначений Закон та які негативні наслідки він несе, відбулася розмова із завідуючим відділом пенсійного забезпечення апарату ФПУ Володимиром Максимчуком.
Інтерв’ю з Сергієм КОНДРЮКОМ, заступником Голови Федерації профспілок України
Чому профспілки дратують Тігіпко? Або кому несе радість пенсійна реформа?
У пресі поширено інформацію про те, що віце-прем’єр-міністр України-Міністр соціальної політики України Тігіпко С.Л. звинуватив Федерацію профспілок України у тому, що її дії "…спрямовані на скасування пенсійної реформи, є безвідповідальними та ведуть до дестабілізації в суспільстві... Профспілки з самого початку були залучені до обговорення проекту пенсійної реформи і багато їх пропозицій враховано… Виступаючи проти проведення в Україні пенсійної реформи профспілки виступають проти підвищення пенсій для найменш захищених українців…".
Що ж таке зробила ФПУ, що у політика такого рангу виникло бажання забути про право громадської організації мати і висловлювати власну позицію? Чому високопосадовець повертається до сумнозвісної практики навішування ярликів і використовує відверту брехню проти опонентів? Може заради дотримання графіку обіцянок перед МВФ проштовхнути антинародну пенсійну реформу?