Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
ЗАСІДАННЯ СПО. ЩО РОБИТИ, КОЛИ УРЯД НЕ ХОЧЕ ПОЧУТИ ПРАЦІВНИКІВ?
Засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбулось 31 березня, проходило в атмосфері бурхливої та гострої дискусії, викликаної як складними соціально-економічними умовами в країні, так і діями Уряду щодо обмеження прав та інтересів працюючої людини.
Вів засідання Голова СПО, Голова ФПУ Григорій Осовий. У своєму вступному слові він наголосив на актуальності та складності тих завдань, які зараз постали перед профспілками – від первинок до Федерації профспілок України, та важливості підвищення їх ролі у вирішені найболючіших проблем, що турбують членів профспілок.
Одної з таких актуальних проблем стало різке підвищення для населення тарифів на житлово-комунальні послуги. Учасники засідання заслухали інформацію щодо економічної обґрунтованості та об’єктивності прийнятих з 1 квітня 2015 року цін (тарифів) на природний газ, електроенергію та послуги теплопостачання, які надаються населенню, з якою виступили перед ними представники НКРЕКП та Мінпаливенерго України. Багато хто з членів СПО виказав обурення у зв’язку з тим, що на засідання було делеговано не тих, хто приймає рішення про підвищення цін та тарифів, а виконавців. Пролунали заклики викликати на наступне засідання СПО саме тих, хто відповідає за ці рішення та обговорити з ними шляхи мінімізації впливу зростання цін та тарифів на кишені наших співгромадян.
Підсумки діяльності ФПУ в 2014 році (ІНФОРМАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ)
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ЗАХИСТ
І.У сфері виробничої політики та колективно-договірного регулюванння:
І. З метою захисту економічних інтересів працівників у разі затримки заробітної плати фахівцями Федерації профспілок України розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати». Завдяки ініціативам ФПУ у Верховній Раді України попереднього скликання було зареєстровано три законопроекти, які ґрунтувалися на профспілкових пропозиціях щодо відшкодування працівнику втрат, пов’язаних із затримкою виплати винагороди за працю.
Нововведення при укладанні трудових договорів
Читайте в розділі
"Правова робота" - "Нове в законодавстві"
Зміни до пенсійного законодавства
З 1 квітня п.р. набуває чинності Закон України “Про внесення зміни до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” № 213-VIII від 02.03.2015.
Зазначений Закон передбачає зміну законодавчих норм, що регулюють питання пенсійного забезпечення за трьома основними блоками.
Читайте в розділі "Правова робота" - "Нове в законодавстві"
Миколаївська обласна рада профспілок звернулась з листом до міського голови Гранатурова Ю.І. з пропозицією переглянути вартість проїзду в маршрутках в сторону їх зниження
Рішенням виконкому Миколаївської міськради з 7 березня п.р. були встановлені нові підвищені тарифи на проїзд в маршрутках (до 5,5 грн.).
При цьому міською владою, всупереч законодавству України, не дотримано процедури підготовки проекту регуляторного акту, в тому числі щодо участі громадськості при розробці проекту рішення, не проведено його відкрите обговорення та ін.
В зв’язку з цим, Миколаївська обласна рада профспілок звернулась з листом до Миколаївського міського голови Гранатурова Ю.І., в якому наголошено, що від різкого падіння курсу гривні постраждали не тільки автоперевізники, а й усе населення України. Спостерігається стрімке падіння життєвого рівня населення. Мінімальна заробітна плата заморожена, перегляд заробітних плат і пенсій в сторону їх підвищення в найближчій перспективі не передбачається. На сьогодні в окремих галузях понад 30% працюючих – бідні. У сім’ях з дітьми ситуація ще гірша. І тому витрачати тільки для проїзду на роботу майже 200 грн. в місяць - це занадто дорого для мешканців м.Миколаєва. Як показує моніторинг ситуації в трудових колективах, зростає невдоволення діями влади, що може привести до соціального вибуху. Також керівництвом міста було обіцяно, що при зниженні цін на паливо понад 10%, вартість проїзду буде переглядатись в сторону зниження. На сьогодні ціни на ПММ в м.Миколаєві, після довготривалого росту, різко знизились (більш ніж на 20%) та стабілізувались.