Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел. 050-644-74-72. |
Новини
КОНФЕРЕНЦІЯ В РАМКАХ ДАНСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ
На Дніпропетровщині в рамках дансько-українського проекту відбулася друга Національна конференція «Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці в Україні». Крім учасників проекту, в ній взяли участь голови Федерації профспілок України - Григорій Осовий, Дніпропетровського облпрофоб’єднання - Віталій Дубіль, Центральних Комітетів профспілок – Валерій Васильєв (Космомаш), Людмила Перелигіна (культура), Василь Дудник (автосільгоспмаш), Об’єднання профспілок Львівщини - Роман Дацько, Запорізької облпрофради - Віктор Сластьон, Харківського облпрофоб’єднання - Сергій Тесленко, голова Сумської обласної ради профспілок – Тетяна Євдокимва, облпрофцентрів України, керівник Центру з реалізації проекту Валентина Шевченко, керівники обкомів галузевих профспілок з ряду регіонів.
Підстави, що дають право на відкликання з відпустки
Кодекс законів про працю гарантує право працівників на відпочинок. Але цим же документом передбачається можливість відкликання працівників з відпустки.
Згідно статті 79 КЗпП та статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР відкликання з щорічної відпустки допускається лише за згодою працівника. Законодавством не передбачається яким чином отримується згода: достатньо усної згоди чи потрібна письмова, але краще заручитися письмовим підтвердженням працівника, що він не заперечує відмовитися від законного відпочинку.
Детальніше в розділі "Правова робота"
"Юридичні консультації"
Переведення на легшу роботу вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років
Особливості переведення на легшу роботу вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років визначені ст. 178 КЗпП.
Відповідно до ч.1 цієї статті вагітним жінкам відповідно до медичного висновку знижуються норми виробітку, норми обслуговування або вони переводяться на іншу роботу, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою.
Детальніше в розділі "Правова робота"
"Юридичні консультації"
Особливості оплати праці при переведенні на легшу роботу
Частиною першою статті 170 КЗпП України передбачено, що працівників, які потребують за станом здоров'я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу відповідно з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку. Це не значить, що працівник має право прийти до роботодавця і вимагати якоїсь абстрактної «легшої роботи». Виконуючи свій обов’язок, роботодавець керується медичним висновком щодо стану здоров’я працівника та рекомендацій лікаря щодо можливості або неможливості виконання певної роботи.
Детальніше в розділі "Соціально-економічний захист"
"Оплата праці"
ПОИСКИ ЭФФЕКТИВНЫХ ФОРМ РАБОТЫ С МОЛОДЕЖЬЮ
С этой целью в конце мая на базе промплощадки Николаевского глиноземного завода состоялось выездное заседание постоянной комиссии ЦК ПМГУ по работе с молодежью и молодежного совета отраслевого профсоюза при участии первого заместителя председателя ЦК В.Гавриленко.