Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Оплата листка непрацездатності під час простою підприємства

alt

Згідно зі ст. 34 Кодексу законів про працю України простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Порядок оплати праці за період простою встановлено ст. 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з її нормами, період простою не з вини працівника, у тому числі на період оголошення карантину, встановленого КМУ, оплачується з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Детальніше...

ФСС компенсуватиме працюючим особам 50% заробітку на період перебування в лікарнях або самоізоляції під медичним наглядом

alt

Відповідно до повідомлення Фонду соціального страхування України (далі – Фонд), на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення COVID-19 було розширено перелік страхових випадків, за якими передбачено надання матеріального забезпечення Фондом.

Право на компенсацію втраченого заробітку від Фонду тепер мають усі працюючі на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом.

Детальніше...

Щодо преміювання керівників комунальних підприємств за умовами колективного договору

Відповідно до ст.8 Закону України «Про оплату праці» визначення умов оплати праці керівників комунальних та державних підприємств належить до державного регулювання оплати праці.

Умови оплати праці керівників комунальних підприємств визначаються в контракті з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств» (зі змінами) (далі – Постанова №859).

Детальніше...

Про заокруглення посадових окладів працівників-бюджетників, які працюють на умовах неповного робочого часу

alt

Міністерство соціальної політики України у своєму листі від 12.02.2019 № 2963/0/2-19/52 надало роз’яснення, чи потрібно заокруглювати посадовий оклад працівника бюджетної сфери, який працює в режимі неповного робочого дня (тижня).

Відповідно до статті 8 Закону України «Про оплату праці» умови оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Детальніше...

Податкова соціальна пільга у 2020 році

alt

Податкова соціальна пільга (далі – ПСП) — це сума, на яку платник податку з доходів фізичних осіб має право зменшити суму свого загального місячного оподаткованого доходу, отримуваного з джерел на території України від одного роботодавця у вигляді заробітної плати. Розмір ПСП, а також граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП, розраховуються залежно від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня відповідного року.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах жовтня

  2021 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  5678 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< листопада 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання