Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Деякі нюанси оплати часу простою на період карантину

alt

Відповідно до частини 1 ст.113 КЗпП, час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток (частина 3 ст.113 КЗпП).

Детальніше...

Щодо одночасної виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності

alt

Мінсоцполітики у своєму листі від 26.08.2020 №8076/0/290-20 розглянуло питання щодо можливості одночасної виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно до наданого пояснення, у період тимчасової непрацездатності або відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами допомогу по частковому безробіттю не надають. Натомість працівнику проводять виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах у порядку та на умовах, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Детальніше...

Фонд соціального страхування України гарантує оплату лікарняних у випадку звільнення під час хвороби

alt

Фонд соціального страхування України (далі – ФССУ) гарантує надання матеріального забезпечення у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності застрахованих осіб, якщо хвороба триває і після звільнення.

У зв’язку із запровадженням карантину на території України, пов’язаного із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, все більше роботодавців вдаються до оптимізації виробництва, змін умов праці та скорочення чисельності працюючих.

Детальніше...

Відпускні після реорганізації: якщо працівників переведено до підприємства-правонаступника

alt

Відповідно до частини третьої статті 36 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) у разі реорганізації підприємства, установи, організації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.

Згідно з роз’ясненням Мінсоцполітики у листі від 11.05.2017 № 1398/0/101-17, у такому випадку до трудових книжок працівників вносять лише запис щодо реорганізації підприємства, установи, організації (пункт 2.15 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

Детальніше...

Виплата лікарняних при ліквідації або реорганізації підприємства

alt

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року (далі – Закон) матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначаються та надаються за основним місцем роботи (діяльності).

Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) та за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зокрема, згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, який затверджений постановою Кабінету міністрів України від 26.09.2001 р. №1266 (зі змінами).

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах грудня

  2021 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  5792 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2022 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання