Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Увага! Зміни до Порядку розрахунку середньої зарплати

alt

1 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №917 «Деякі питання обчислення середньої заробітної плати». Ця постанова набрала чинності 4 вересня 2021 року (у зв’язку з її опублікуванням цього дня в «Урядовому кур’єрі» №170 (7038)).

Документом врегульовано порядок врахування премій, в тому числі за місяць, та інших стимулюючих виплат за підсумками роботи за певний період при обчисленні середньої заробітної плати.

Детальніше...

Про можливість перенести відпустку або отримати грошову компенсацію за її невикористані дні у випадку хвороби під час відпустки

alt

Пунктом 1 частини 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон) визначено, що щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

При цьому важливо пам’ятати, що перенести або подовжити можна тільки щорічну відпустку (основну або додаткову) та соціальну відпустку працівникам із дітьми. Інші види відпусток (творчу, навчальну, додаткову «чорнобильську» відпустку, відпустку учасникам бойових дій, без збереження заробітної плати та ін.) не подовжують і не переносять (лист Мінпраці від 17.11.2006 № 415/13/116-06).

Детальніше...

Про строки виплати заробітної плати за час відпустки

alt

Відповідно до ст.115 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та частини 1 ст.21 Закону України «Про відпустки» заробітна плата за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

Обчислення триденного строку для виплати заробітної плати за час відпустки здійснюється в календарних днях. Це випливає зі ст. 115 КЗпП, що встановлює граничні строки для виплати заробітної плати, у тому числі й за час щорічної відпустки, саме в календарних днях. Такої ж думки додержується Мінсоцполітики у своєму листі від 02.10.2019 № 1432/0/206-19.

Детальніше...

Різні оклади в межах «вилки» за однаковими посадами у штатному розписі

alt

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про оплату праці" та ст. 97 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Детальніше...

Індексація заробітної плати новоприйнятого працівника: як визначити «базовий» місяць

alt

Питання, пов’язані з індексацією заробітної плати, врегульовані Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.

Положення цих нормативних актів є обов’язковими для всіх роботодавців: і бюджетників, і госпрозрахункових підприємств, і фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

Заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (з 1 січня 2021 року – 2270 грн). Частина заробітної плати, що перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, індексації не підлягає.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах серпня

  2021 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  5622 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< жовтня 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання