Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

ПОДОЛАННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ – ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

Витребування заборгованої заробітної плати – куди звертатися і чим може допомогти профспілка

Куди можна звернутися по допомогу у випадку затримки заробітної плати?

Якщо роботодавець у порушення законодавства України не виконує умови трудового, колективного договорів, то працівник, чиї права порушені, або його представник повинні звертатися:

1. до керівника (письмово) з вимогою про виплату заробітної плати, а також, якщо за період затримки терміни виплати заробітної плати відбулося зростання індексу цін на споживчі товари і послуги, то зажадати провести нарахування компенсації на невиплачену заробітну плату;

2. якщо керівник відмовляється виплатити заробітну плату, або провести нарахування компенсації, тоді варто звернутися:

Детальніше...

ПОДОЛАННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ – ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

alt

Основні права працівника стосовно виплати заробітної плати

У які строки повинна виплачуватися заробітна плата?

Відповідно до статті 115 Кодексу законів про працю України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Конкретні строки виплати заробітної плати на підприємстві, в установі, організації встановлюються колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективним органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом).

Детальніше...

Деякі нюанси оплати часу простою на період карантину

alt

Відповідно до частини 1 ст.113 КЗпП, час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток (частина 3 ст.113 КЗпП).

Детальніше...

Щодо одночасної виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності

alt

Мінсоцполітики у своєму листі від 26.08.2020 №8076/0/290-20 розглянуло питання щодо можливості одночасної виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно до наданого пояснення, у період тимчасової непрацездатності або відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами допомогу по частковому безробіттю не надають. Натомість працівнику проводять виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах у порядку та на умовах, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Детальніше...

Фонд соціального страхування України гарантує оплату лікарняних у випадку звільнення під час хвороби

alt

Фонд соціального страхування України (далі – ФССУ) гарантує надання матеріального забезпечення у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності застрахованих осіб, якщо хвороба триває і після звільнення.

У зв’язку із запровадженням карантину на території України, пов’язаного із поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, все більше роботодавців вдаються до оптимізації виробництва, змін умов праці та скорочення чисельності працюючих.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах серпня

  2020 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  4886 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< жовтня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання