Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Охорона праці і здоров'я

Медичні огляди працівників - 2022: Держпраці закликає роботодавців активізуватись

alt

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, ст.169 Кодексу законів про працю України роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року (далі – медичний огляд працівників).

З початку встановлення карантину в Україні та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, одним із обмежувальних заходів, які були визначені постановами Кабінету Міністрів України, було питання прийняття на роботу та виконання роботи працівниками без проходження медичних оглядів.

Детальніше...

До уваги голів членських профспілкових організацій!

На порядку денному - оздоровлення дітей

alt

Літо триває, а це час гарно відпочити та набратися сил, нових вражень та чудового настрою на цілий рік.

Дитячі оздоровчі заклади нашої області запрошують оздоровитися на березі Чорного моря в Очаківській, Рибаківській та Коблевській зонах.

Пропонуємо до вашого відома перелік закладів дитячого оздоровлення та відпочинку розташованих в курортних зонах Миколаївській області, які приймають для відпочинку і оздоровлення організовані групи дітей.

Документи:
Скачать файл (Перелік ДОЗ 2021.doc)Перелік ДОЗ 2021.doc52 Kb

Охорона праці під час організації дистанційної (надомної) роботи

alt

В умовах поширення коронавірусної інфекції та впровадження карантинного режиму на території України все більше компаній переводять своїх працівників на дистанційну (надомну) роботу з метою зменшення ризику розповсюдження інфекції та, відповідно, рівня захворюваності.

На сьогодні вже прийнято низку законодавчих змін, які регламентують порядок встановлення дистанційної (надомної) роботи як на загальних підставах, так і в період загрози епідемії. Однак чинне законодавство не визначає вимог з охорони праці для роботи вдома, а тому виникає питання, які існують ризики під час роботи працівників у дистанційному (надомному) режимі з точки зору охорони праці, що повинен врахувати роботодавець, встановлюючи працівникам такий режим роботи.

Детальніше...

Заявку щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду, роботодавцям слід надати до 1 грудня

alt

Процедуру проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року визначено Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, який затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.07.2007 за № 846/14113 (далі – Порядок).

Відповідно до п.2.2. Порядку до 1 грудня поточного року закладами державної санітарно-епідеміологічної служби (зараз – територіальними органами Держпраці) складається Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду на наступний рік. Зазначений Акт складається за заявками роботодавців (їх представників), за участю представників первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи. Заявки повинні надійти до Управління Держпраці у вищезазначений термін.

Детальніше...

Для кого випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням – інформує Держпраці

alt

Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує категорії працівників, для яких випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням:

- медичні та інші працівники, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;

- працівники, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;

- працівники, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах жовтня

  2021 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  5678 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< листопада 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання