Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Охорона праці і здоров'я

Для кого випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням – інформує Держпраці

alt

Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує категорії працівників, для яких випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням:

- медичні та інші працівники, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;

- працівники, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;

- працівники, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.

Детальніше...

Атестація робочих місць за умовами праці: чи можна провести раніше ніж через 5 років?

alt

Згідно з частиною 4 ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Однією з вимог, яка ставиться до роботодавця та дає можливість забезпечити належні умови праці працівникам, є обов’язок проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі – атестація).

Процес проведення атестації на підприємстві врегульовано Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442 (зі змінами, далі – Порядок), та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Мінпраці України від 01.09.1992 №41 (зі змінами, далі – Методичні рекомендації).

Детальніше...

Рекомендації щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях в установах, на виробництві

alt

Федерація профспілок України розробила Рекомендації щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях в установах, на виробництві та Рекомендації щодо основних дій профспілок стосовно захисту безпеки і здоров’я працівників під час карантину та запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (додаються).

Про порядок проведення медичних оглядів водіїв

alt

Порядок проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів затверджений Наказом МОЗ України, Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 №65/80 (із змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ України, Міністерства внутрішніх справ України від 22.01.16 №37/45) «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» (далі – Положення).

Детальніше...

Атестацію робочих місць за умовами праці не проведено своєчасно: чи діють результати попередньої атестації?

alt

Мінсоцполітики у своєму листі від 20.06.2019 № 939/0/206-19 надало роз’яснення щодо забезпечення працівників правом на пільги за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та чинності результатів атестації робочих місць за умовами праці у випадку її несвоєчасного проведення.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про охорону праці", працівники, зайняті на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочену тривалість робочого часу, щорічну додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці в підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах червня

  2020 року для працездатних осіб склав

  4145 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< серпня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання