Миколаївська обласна рада
професійних спілок

РОБОТА В УМОВАХ СПЕКИ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЕРЖПРАЦІ

alt

На території півдня України температура повітря знов сягнула позначки +30ºС, що призводить до істотного зниження продуктивності праці і ймовірності зростання нещасних випадків. Цього літа показники термометрів досягають майже рекордних показників для нашої місцевості - до +40ºС опівдні. У зв’язку з цим Держпраці рекомендує роботодавцям, аби зменшити вплив підвищеної температури повітря на своїх працівників, організувати оптимальний режим праці та відпочинку, а також ужити певних заходів безпеки, щоб не допустити перегріву працівників у спекотні дні.

Оптимальні та допустимі показники мікроклімату є різними для різних категорій робіт за показниками важкості, але верхньою межею температури на постійних робочих місцях (тобто там, де працівник проводить більш ніж половину свого робочого часу або не менше двох годин поспіль), є температура + 28ºС.

Засоби й заходи з нормалізації мікрокліматичних умов теж можуть бути різними: це і влаштування жалюзі або світловідбивних плівок на засклених поверхнях, і максимальне використання природної вентиляції, і влаштування систем кондиціювання, і використання спеціального одягу та засобів захисту.

Як заходи з попередження шкідливого впливу на здоров’я працюючих високих температур повітря можна запропонувати зміну режиму роботи підприємства, виключивши роботу у найбільш спекотний період, з перенесенням годин роботи на ранковий або вечірній час та організацією регламентованих перерв, особливо якщо роботи проводяться на відкритому повітрі.

Під час робіт на відкритих майданчиках сумарна тривалість робіт за температури понад +280С не повинна перевищувати 4-5 годин за зміну, а тривалість регламентованих перерв має становити не менше 10 % робочого часу на кожні 2ºС перевищення. Крім того слід враховувати, що під час таких перерв працівники повинні перебувати у приміщеннях із різницею температур повітря не більше 50С та не нижче +250С (особливу увагу на це слід звернути працівникам, у приміщеннях яких установлені кондиціонери, адже різкі перепади температур значно підвищують ризик серцевих нападів).

При роботі на відкритих місцевостях за температури зовнішнього повітря більше +35°C тривалість періодів безпечної роботи має становити 15-20 хвилин із наступною тривалістю відпочинку не менше 10 хвилин в охолоджених приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, не повинна перевищувати 4-5 годин, а без такого спеціального одягу – 1,5 -2 години.

З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Фахівці рекомендують уживання мінеральної лужної води, соків, вітамінізованих, молочнокислих напоїв (тільки не молока).

Вживати воду та напої слід часто і в невеликих кількостях. Виконуючи фізичну роботу за температури повітря понад +30°C, необхідно випивати не менше 0,5 л води на годину.

Оголошення

  1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

    Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

    orps@mksat.net


  2. Зверніть увагу!

    Оновлена інформація:

    Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

    (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


  3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

    2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

    6032 грн.

    (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< вересня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання