Миколаївська обласна рада
професійних спілок

ПРОФСПІЛКОВА НАРАДА: Працюємо на перемогу, допомагаємо людям!

alt

8 листопада ц.р. у Києві у Будинку профспілок відбулася нарада керівників всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань. Основним питанням, яке розглядалося на нараді, була інформація про поточну ситуацію у профспілкових організаціях, зокрема на територіях, де ведуться активні бойові дії та на деокупованих територіях.

З повідомленнями про стан справ на місцях виступили голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко, який поінформував присутніх про складності з організацією виробничих процесів на підприємствах області через періодичне вимкнення електроенергії, зупинки руху електротранспорту в т.ч. роботи метрополітену. А також про позитивні зрушення в процесі ремонту пошкодженого рашистами під час ракетного обстрілу Палацу праці, де вже закладено балки перекриття і розпочато риштування даху. Вдалося відновити роботу 4-го під’їзду будівлі.

Заступниця голови Запорізької обласної ради профспілок Тамара Белескова повідомила, що із-за періодичного відключення електроенергії і порушення логістичних ланцюжків поставок призупиняється робота великих промислових підприємств, спостерігаються такі ж проблеми в галузі АПК, не працює Запорізький автомобільний завод. Вона подякувала фахівцям ФПУ, з допомогою яких вдалося виплатити заборгованість з заробітної плати працівникам обласного водоканалу за останні два місяці.

alt

За повідомленням голови Миколаївської обласної ради профспілок Юрія Толмачова ситуація в обласному центрі і в цілому по області залишається напруженою, інтенсивність обстрілів хоча стала трохи меншою, все ж залишається високою. Вдалося частково відремонтувати пошкодження, які отримав будинок профспілок у Миколаєві під час обстрілів і законсервувати його. Основна робота працівниками профоб’єднання проводиться дистанційно.

Голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко також відзначив у своєму виступі, що інтенсивність обстрілів територіальних громад області є високою. Тому значна кількість мешканців намагаються виїхати у більш безпечні райони центральної і західної України. Він також зауважив, що віялові відключення електроенергії негативно впливають на роботу підприємств і організацій області. Між тим обласному профоб’єднанню вдалося вставити вікна та двері у Будинку профспілок, йдуть роботи щодо заміни пошкоджених труб опалення. Робота з членами профспілок не зупиняється.

У Сумській області за повідомленням голови обласної ради профспілок Тетяни Євдокимової продовжуються інтенсивні обстріли територій прикордонних з росією районів. Населення від’їжджає з своїх осель у більш безпечні райони. Машинобудівні підприємства не працюють, флагман промисловості Сумихімпром теж стикається з великою кількістю проблем, серед яких  і віялові відключення електроенергії. Обласна рада продовжує роботу з членами профспілок.

Про проблеми українських металургів розповів голова всеукраїнської профспілки Олександр Рябко. Він акцентував увагу на таких проблемах як логістичні. З липня скоротилися можливості транспортування руди і металопрокату морським шляхом. До цього додалися інші проблеми у зв’язку з зупинкою роботи меткомбінатів на сході країни, віялові відключення електропостачання. За наведеними ним даними, працює приблизно 20% підприємств, 40% працівників знаходяться на простої. Тому галузева профспілка внесла на розгляд профільного міністерства та звернулась до РНБО з пропозиціями щодо підготовки соціально-економічного плану підтримки галузі і надання її підприємствам необхідних пільг та преференцій. Ці пропозиції були підтримані на засіданні Антикризового штабу і РНБО, яка дала необхідні доручення Уряду.

alt

Голова профспілки будівельників Василь Андреєв повідомив про проблеми галузі, яка працює на 30% від своєї довоєнної потужності та перехід окремої її частини до використання не задекларованої праці. Він наголосив, що незалежно від об’єктивно існуючих економічних проблем слід вимагати від Мінекономіки і Держпраці контролю за дотриманням трудового законодавства. Нам потрібно зараз думати, який трудовий потенціал залишиться в Україні для її післявоєнної відбудови, - наголосив він.

Нажаль, не запрацювали на повну силу підприємства галузі, які були переміщені в безпечні райони країни. Метрологія і стандартизація переживають складні часи. Проблеми підсилюються намаганням влади адміністративно їх об’єднати, що неминуче призведе до скорочення робочих місць. Такі кроки мають бути обгруновані з правої та економічної точки зору, - зазначив у своєму виступі голова Профспілки машинобудівників та приладобудівників Анатолій Кубраченко. Він попросив фахівців ФПУ підключити до вивчення цього питання.

Голова Профспілки працівників авіабудування та машинобудування Ярема Жугаєвич, підняв питання реприватизації підприємств, їх подальшого управління і збереження трудових відносини працівників, оплати праці за період перебування працівників в укриттях, які знаходяться на роботі. Він запропонував підготувати пропозиції від ФПУ з порушених питань для органів державної влади.

Представляючи інтереси працівників космічного та загального машинобудування, голова галузевої профспілки Віктор Гармаш запропонував більше уваги приділяти виробничим підприємствам і їх трудовим колективам, які, незважаючи на складний період військового стану, працюють і виконують покладені на них завдання.

За повідомленнями з місць у всіх профспілкових будівлях територіальних об’єднань на зараз відсутнє повноцінне опалення. Через це на робочих місцях працює мінімальна кількість профспілкових працівників, а інша частина дистанційно, але робота проводиться, надаються консультації і роз’яснення членам профспілок в онлайн режимі.

Голови територіальних профспілкових об’єднань, висловили вдячність Гуманітарному штабу ФПУ за надану фінансову та матеріальну підтримку.

Учасники наради також розглянули питання надання фінансової допомоги спілчанам, які постраждали внаслідок воєнної агресії росії, про підготовку до засідання Ради ФПУ, яке заплановано на 22 грудня 2022 року.

Голова ФПУ офіційно поінформував присутніх про прийняття ФПУ до складу Європейської конфедерації профспілок.

(За матеріалами сайту ФПУ www.fpsu.org.ua)

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< листопада 2022 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання