Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Сумісники не проходять повторне навчання з охорони праці при прийнятті на ідентичні посади – позиція Верховного Суду

alt

Верховний Суд звертає увагу на те, що чинне законодавство України не передбачає обов'язок працівників проходити повторне навчання у разі сумісництва ідентичних професій і спеціальностей та не передбачає обов'язку роботодавця забезпечити проходження повторного навчання з охорони праці працівникам, які надали документи про проходження відповідного навчання.

Справа у тому, що Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Перелік робіт з підвищеною небезпекою передбачають, що особи, які суміщують професії, проходять навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці як зі своїх основних професій, так і за професіями, що суміщуються.

Проте у випадку, якщо працівники не суміщують різні професії (посади) на тому ж підприємстві поряд із основною роботою, а працюють за сумісництвом на посадах, аналогічних до посад за основним місцем роботи, виконують той самий перелік робіт на тому ж обладнанні, що і на основному місці роботи, вони не потребують проходження повторного навчання та перевірки знань з охорони праці.

При цьому такі працівники-сумісники повинні надати документи про проходження відповідного навчання за основним місцем роботи.

Відповідне рішення закріплене в постанові ВС/КАС від 25.11.2021 у справі №520/5530/19.

За матеріалами https://ips.ligazakon.net/lawnews/doc/NZ220524-sumisnyky-ne-prokhodyat-povtorne-navchannya-z-okhorony-pratsi-pry-pryynyatti-na-identychni-posady-verkhovnyy-sud

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання