Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Громадський контроль з питань охорони праці в галузі ЖКГ в дії

alt

Чинним законодавством України профспілкам надано право здійснення громадського контролю за дотриманням на підприємствах законодавства про охорону праці, створенням безпечних та нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників спецодягом і спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту.

В Миколаївській обласній організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення одне з провідних місць в системі заходів з оздоровлення умов праці займає забезпечення робітників санітарно-побутовими приміщеннями. Щорічно для активізації громадського контролю за станом умов праці та побуту на виробництві, виконання обов’язків колективних договорів з охорони праці обласна організація профспілки під час підготовки галузевих підприємств до роботи в осінньо-зимовий період проводить галузевий огляд-конкурс на краще санітарно-побутове приміщення серед підприємств житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення (далі - конкурс).

18 грудня п.р. конкурсна комісія, яка була затверджена постановою президії 13.11.2020 р., перевірила виконання умов конкурсу на 8 галузевих підприємствах: ДНЗ «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну», КП «Миколаївелектротранс», МКП «Миколаївводоканал», КП «Міськводоканал» м. Баштанка, ТОВ «Біологічні очисні споруди» м. Вознесенськ, КП «ДЄЗ «Океан», Миколаївське УВП УТОС, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

alt

Під час відвідування учасників конкурсу комісія з дотриманням усіх карантинних та протиепідемічних норм перевіряла стан санітарно-побутових та виробничих приміщень, цехів, майстерень та ін.

Переможці конкурсу визначались за різними категоріями підприємств в залежності від чисельності працюючих на них. При підведенні підсумків конкурсною комісією враховувалось забезпечення побутових приміщень гардеробними, санвузлами, кімнатами відпочинку та прийому їжі, наявність меблів, холодильників, посуду, забезпечення робітників спецодягом, виконання зобов’язань колдоговорів по атестації робочих місць, дотримання температурного режиму в приміщеннях, робота представників профспілки за дотриманням норм охорони праці на підприємстві.

Конкурсна комісія відзначила, що на підприємствах, які прийняли участь в конкурсі, налагоджена робота представників профспілки з питань охорони праці, виконуються колдоговірні зобов’язання з охорони праці: проводиться атестація робочих місць за умовами праці, працівники забезпечуються спецодягом, спецхарчуванням, миючими засобами та ін., створюються належні умови побуту на виробництві.

alt

За підсумками огляду-конкурсу на краще санітарно-побутове приміщення у 2020 році були визначені переможці:

серед спеціалізованих підприємств:

І та ІІ місце не присуджувалось

ІІІ місце – Миколаївське УВП Українського товариства сліпих (директор підприємства – В. Смолярчук, голова профкому – В. Акопян)

серед підприємств побутового обслуговування населення:

І місцеДержавний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну» (директор училища – Т. Белоусова, голова профкому – О. Штакіна).

ІІ та ІІІ місця – не присуджувалися

серед підприємств комунального господарства

з чисельністю працюючих до 100 чоловік:

І місце – КП «Міськводоканал» м. Баштанка (директор підприємства – В. Кот, голова профкому – І. Прокопчук)

ІІ місце – ТОВ «Біологічні очисні споруди» (директор підприємства – Н. Кушнір, голова профкому – А. Трянова)

ІІІ місце – не присуджувалось

серед підприємств комунального господарства з чисельністю працюючих більше 300 чоловік:

І місце:

– КП ММР «Миколаївелектротранс» (директор підприємства – В. Євтушенко, заступник голови профкому – М. Копійка)

- МКП «Миколаївводоканал» (генеральний директор – Б. Дуденко, голова профкому – С. Мельниченко)

ІІ місце – ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» (генеральний директор – М. Логвінов, голова профкому – В. Березницький).

ІІІ місце – не присуджувалось

Переможці конкурсу згідно Положення про його проведення будуть нагороджені грамотами та грошовими винагородами.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2021 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  5301 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання