Миколаївська обласна рада
професійних спілок

травня 2024


П'ятниця, 31 травня 2024

30 травня у Києві відбулось 8-е засідання Ради ФПУ PDF Друк Email

alt

На початку роботи Голова ФПУ Григорій Осовий повідомив, що до участі у засіданні Ради ФПУ запрошений Герой України Святослав Паламар (позивний "Калина"), підполковник, заступник командира по роботі з особовим складом 12 бригади спецпризначення Нацгвардії «Азов».

Святослав Паламар подякував ФПУ, членським організаціям за підтримку сил оборони, фінансову і гуманітарну допомогу, проведення реабілітації військових, використовуючи майновий комплекс профспілок.

- Захищати Україну – наш обов’язок. Це те, що нас усіх об’єднує, - наголосив Святослав. Він розповів про структуру підрозділу, яке він представляє, профіль завдань, що виконуються, а також про роботу рекрутингових центрів, які створено Бригадою у декількох містах України.

Детальніше...


Середа, 29 травня 2024

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Миколаївська обласна рада профспілок вітає

Назарову Любов Іванівну

з обранням на посаду голови обласного комітету

профспілки працівників культури!

Бажаємо миру, оптимізму, впевненості у завтрашньому дні,

успіхів у праці та доброго здоров’я!

Детальніше...


Вівторок, 28 травня 2024

НАПЕРЕДОДНІ ЗАСІДАННЯ РАДИ ФПУ PDF Друк Email

alt

Президія ФПУ 28 травня ц.р. на засіданні у Києві в Будинку профспілок розглянула проєкти рішень 8-го засідання Ради ФПУ, яке заплановане на 30 травня ц.р., а також ухвалила низку рішень щодо актуальних питань профспілкового життя.

Президія ФПУ визначилася щодо проєкту порядку денного напередодні засідання Ради, організації та проведення її роботи.

За пропозицією Президії на розгляд Ради ФПУ буде запропоновано основне питання: «Про безпеку працівників підприємств установ, організацій в умовах війни та дії ФПУ в процесі реформування нормативно-правової бази з безпеки праці та охорони здоров’я працюючих», із якого доповість заст. Голови ФПУ Василь Андреєв.

Детальніше...


П'ятниця, 24 травня 2024

Щодо надання щорічної основної відпустки PDF Друк Email

alt

Питання: Працівника поновлено на роботі за рішенням суду. За період із початку чергового робочого року по день незаконного звільнення працівник отримав компенсацію за невикористану відпустку.

Чи має він право використати щорічну основну відпустку за весь час вимушеного прогулу?

Відповідь: Як зазначено в ст. 235 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у звязку з повідомленням про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

Детальніше...


Четвер, 23 травня 2024

Щодо підстав припинення трудового договору PDF Друк Email

alt

Питання: Чи можна припинити трудовий договір із працівником, який відсутній на роботі понад чотири місяці поспіль?

Відповідь: Згідно з частиною 1ст. 36 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) підставами для припинення трудового договору є угода сторін, розірвання трудового договору з ініціативи працівника (ст. 38,39), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (ст.40,41) та інші підстави.

Детальніше...

Федерація профспілок України допомагає ЗСУ PDF Друк Email

alt

20 травня п.р. у Будинку профспілок заступник Голови ФПУ Євген Драп'ятий разом з керівниками членських організацій передали вісім FPV дронів “Night vision” бійцям однієї з військових частин Центру спецпризначення Нацгвардії України, які напередодні звернулися до Федерації профспілок з відповідним проханням.

Детальніше...


Вівторок, 21 травня 2024

Про дистанційну роботу та відрядження PDF Друк Email

alt

Працівникам, яких направляють у відрядження, виплачують: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, установлюваних законодавством.

1. Чи вважається відрядженням робота працівника на робочому місці у приміщеннях чи на території структурних підрозділів роботодавця, розташованих в інших населених пунктах, ніж місцезнаходження юридичної особи, якщо з таким працівником укладено трудовий договір про дистанційну роботу?

Детальніше...


Понеділок, 20 травня 2024

Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (15.05.2024) PDF Друк Email

alt

1). Мінсоцполітики:

- За останні два роки рівень бідності в Україні зріс на 19% (з 5% до 24%, за даними Світового банку). Це не лише ускладнює доступ до базових послуг, але й ставить під загрозу здатність людей старшого віку про себе піклуватись. Тому Мінсоцполітики України напрацьовує та планує впровадити Стратегію активного довголіття, щоб оперативно реагувати на потреби таких людей.

https://www.msp.gov.ua/news/23714.html

2). Мінфін:

- Рада ЄС затвердила План України. Найближчим часом до держбюджету надійде 1,9 млрд євро у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility.

Решту бюджетної підтримки у межах Ukraine Facility Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України.

Очікується, що загалом фінансова допомога від ЄС у 2024 році сягне 16 млрд євро, із яких 3 млрд євро – гранти.

Детальніше...

КОНСУЛЬТАЦІЯ PDF Друк Email

alt

При виплаті заробітної плати працівник установи соціальних послуг виявила, що премія була включена до суми заробітної плати, і доплата до розміру мінімальної заробітної плати роботодавцем не здійснювалася, як це було у минулі періоди. У зв’язку з цим у працівника виникло питання, чи входить премія до розміру мінімальної заробітної плати чи не враховується для забезпечення її мінімального розміру?

Відповідь:

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Детальніше...


Четвер, 16 травня 2024

З 15 ТРАВНЯ ВРЕГУЛЬОВАНО ПИТАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ПРИ ПЕРЕДАЧІ СУБ’ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ PDF Друк Email

alt

15 травня п.р. набув чинності Закон України «Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб’єкта господарювання» від 25.04.2024 № 3677-IX, який 14 травня п.р. був офіційно опублікований в газеті «Голос України».

Згідно цього Закону КЗпП України доповнено новою статтею - ст. 36-1 «Трудові відносини при передачі суб’єкта господарювання», яка регулює правонаступництво у трудових відносинах.

Детальніше...

Сторінка 1 з 3
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання