Миколаївська обласна рада
професійних спілок

квітня 2024


Вівторок, 23 квітня 2024

Розширене засідання колегії при начальнику Головного управління ПФУ в Миколаївській області PDF Друк Email

alt

23 квітня п.р. відбулося засідання колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області. В роботі колегії взяла участь член колегії, голова Миколаївської облпрофради Любов Онищенко.

Про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за І квартал 2024 року доповіла начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Сичугова.

В своєму виступі Олена Сичугова зазначила, що робота Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області упродовж І кварталу 2024 року була спрямована на забезпечення в умовах воєнного стану прийому та обслуговування громадян, стабільного фінансування та своєчасної виплати пенсій, субсидій та пільг, страхових виплат, виконання планових показників дохідної частини бюджету, погашення заборгованості з платежів, впровадження електронних дистанційних сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб і роботодавців.

Детальніше...


Понеділок, 22 квітня 2024

З 1 КВІТНЯ 2024 РОКУ ЗРОСЛИ ШТРАФИ ДЕРЖПРАЦІ PDF Друк Email

alt

З 1 квітня п.р. збільшився розмір мінімальної заробітної плати, що передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», і як наслідок збільшилися й штрафи за порушення трудового законодавства.

Звертаємо увагу, що юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі вчинення порушень законодавства про працю, що передбачено ст. 265 КЗпП.

Для розрахунку суми штрафу застосовується розмір мінімальної зарплати, встановлений на момент виявлення порушення. Тобто, з 1 квітня 2024 року штраф розраховуватиметься від 8000 грн замість 7100 грн.

Детальніше...


Четвер, 18 квітня 2024

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, КОЛЕКТИВНІ ТРУДОВІ СПОРИ (КОНФЛІКТИ) В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ У СІЧНІ-БЕРЕЗНІ 2024 РОКУ PDF Друк Email

alt

Згідно Угоди про співпрацю, відділення НСПП в Миколаївській області надало інформацію облпрофраді про стан соціально-трудових відносин у І кварталі 2024 року.

Упродовж звітного періоду відділення Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області (далі – Відділення) сприяло вирішенню 2 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі - КТС (К) між Первинною профспілковою організацією працівників Кривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області та адміністрацією Кривоозерського професійного аграрного ліцею смт Криве Озеро Первомайського району Миколаївської області. У зазначених спорах взяли участь 96 штатних працівників Кривоозерського ПАЛ. Кількість учасників, які брали участь у КТС (К) (членів Первинної профспілкової організації Кривоозерського ПАЛ) – 16 осіб.

Детальніше...


Середа, 17 квітня 2024

Проєкт Трудового кодексу потребує суттєвого доопрацювання – висновок Експертної ради при Представнику Омбудсмана PDF Друк Email

alt

В Офісі Омбудсмана за участі представників профспілок відбулося засідання Експертної ради при Представнику Уповноваженого з соціальних та економічних прав, на якому обговорено проєкт Трудового кодексу України, розроблений Міністерством економіки України.

Доповідачем з питання щодо проєкту Трудового кодексу України був співголова Експертної ради, директор ГО «Трудові ініціативи» Георгій Сандул, який висловив ключові зауваження до проєкту Трудового кодексу України. Він зосередив увагу на небезпеках та потенційних ризиках порушення прав людини у разі ухвалення цього проєкту.

Детальніше...


Вівторок, 16 квітня 2024

1 квітня 2024 року відбулося підвищення мінімальної заробітної плати PDF Друк Email

alt

З 1 квітня 2024 року відбулося підвищення мінімальної заробітної плати:

- у місячному розмірі — до 8000 гривень;

- у погодинному розмірі - до 48 гривень (ст. 8 Закону про Держбюджет 2024).

Таким чином, тарифні ставки і посадові оклади для суб'єктів господарювання, умови оплати праці яких визначаються на основі мінімальної заробітної плати, тепер підлягають перерахунку.

Важливі моменти змін:

Детальніше...

В якому розмірі виплачується одноразова допомога потерпілому від нещасного випадку на виробництві? PDF Друк Email

alt

Розмір одноразової допомоги потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, який встановлюється медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), виходячи з розрахунку семи мінімальних заробітних плат, встановлених законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.

Тобто у разі якщо страховий випадок настав після 01 квітня 2024 року та втрата працездатності становить 100 %, – розмір виплати становитиме 56000 грн (8000 х 7).

Детальніше...


Понеділок, 15 квітня 2024

ВАЖЛИВО З ГОЛОВОЮ ФПУ. Для відбудови України знадобиться понад 8 мільйонів працівників. А де їх взяти? PDF Друк Email

alt

Питання ринку праці, його стану і викликів обговорювали представники ФПУ під час робочої наради в Міністерстві економіки за підтримки Бюро МОП і міжнародних організацій мігрантів.

Про це заявив голова ФПУ Григорій Осовий:

«Щоб економіка ефективно функціонувала, виробляла необхідну кількість товарів і послуг, сплачувалися податки, необхідні для державного управління і захисту оборони нашої країни, потрібні кваліфіковані робітники в достатній кількості. Сьогодні українській економіці цього явно бракує.

Детальніше...


П'ятниця, 12 квітня 2024

НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГАЛУЗІ ЖКГ ПРОЙШЛИ ЗВІТИ З ВИКОНАННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ ЗА 2023 РІК PDF Друк Email

alt

Згідно графіку, затвердженого постановою президії Миколаївської облорганізації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення №20 від 15.02.2024, в трудових колективах галузі впродовж березня проводились звіти Сторін колективних договорів з питань виконання прийнятих зобов’язань за 2023 рік. Враховуючи, що під час дії воєнного стану заборонено проводити мирні збори, колективи самостійно визначались з формою проведення звітів та внесли відповідні зміни до колективних договорів. На більшості підприємств сторони підписанти колдоговорів звітували на спільних засіданнях Сторін, на які була запрошена голова облорганізації профспілки Світлана Начинова.

Детальніше...

Засідання міської (м.Миколаїв) тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат PDF Друк Email

11 квітня ц.р. відбулося засідання міської (м.Миколаїв) тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі комісія).

У засіданні комісії взяла участь член комісії, голова Миколаївської облпрофради Любов Онищенко. Відкрив засідання комісії заступник міського голови міста Миколаєва Анатолій Петров.

Про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах м. Миколаєва за станом на 01.04.2024 доповів член комісії, заступник директора департаменту-начальник управління праці, надання соціальних послуг та сімейної політики департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Олександр Рябенко.

Детальніше...


Четвер, 11 квітня 2024

Федерація профспілок України звернулась до Уряду щодо необхідності підвищення базового тарифного розряду єдиної тарифної сітки (ЄТС) PDF Друк Email

alt

Федерація профспілок України 9 квітня 2024 року звернулась до Кабінету Міністрів України і Міністерства економіки України щодо підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 квітня 2024 року (копія листа ФПУ додається).

Звернення направлено у підтримку позицій всеукраїнських профспілок працівників бюджетної сфери, враховуючи низький рівень оплати праці працівників бюджетних галузей та поглиблення «зрівнялівки» в оплаті кваліфікованої та некваліфікованої праці (у січні-березні 2024 року працівникам 1 – 12 тарифних розрядів ЄТС здійснювалась доплата до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом; з 01.04.2024 така доплата пошириться на працівників 1 – 14 (з 25) тарифних розрядів ЄТС).

Детальніше...

Сторінка 1 з 2
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< квітня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання