Миколаївська обласна рада
професійних спілок

лютого 2024


Четвер, 29 лютого 2024

ІНТЕРВ’Ю ГОЛОВИ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ГРИГОРІЯ ОСОВОГО ПОПУЛЯРНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЮ MEDIAPART PDF Друк Email

alt

1. Як би Ви охарактеризували стан соціального діалогу в Україні з початком війни?

У першу чергу хочу підкреслити, що FPU з самого початку війни ні на хвилину не зупиняла свою роботу, опікуючись долею своїх членських організацій і членів профспілок.

FPU є найбільш чисельним профспілковим об’єднанням в Україні, яка об’єднує 3 мільйона членів профспілок. До складу ФПУ входять 46 всеукраїнські профспілки і 25 профоб’єднань. ФПУ, її членські організації принципово і послідовно відстоюють законні права та інтереси працівників, членів профспілок.

Одним із важливих напрямів нашої роботи є діалог із соціальними партнерами органами державної влади і роботодавцями. В умовах війни він значно ускладнився.

Детальніше...


Середа, 28 лютого 2024

Підвищення пенсій та скорочення виплат для ВПО: що зміниться з 1 березня в Україні PDF Друк Email

alt

Українців чекає кілька важливих нововведень у березні. Уряд анонсував масштабний перерахунок пенсій та нові правила призначення виплат переселенцям. Для випускників наступного місяця стартує реєстрація на НМТ.

РБК-Україна розповідає про головні зміни березня 2024 року в матеріалі нижче.

Індексація пенсій

Планова індексація пенсійних виплат в Україні щороку відбувається у березні. В уряді заявили, що цього року пенсії буде підвищено майже на 8% , враховуючи інфляцію та величину середньої заробітної плати.

За словами прем'єра Дениса Шмигаля, з 1 березня 2024 року середній розмір підвищення складе 322 грн., а середня пенсія зросте до 5717 грн.

Детальніше...

ФПУ допомагає Збройним силам України PDF Друк Email

alt

Українські захисники і профспілки разом тримають стрій. Придбаний ФПУ розвідувальний дрон відправиться на передову.

Напередодні 2 річниці вторгнення російської орди президія Федерації профспілок України ухвалила рішення виділити кошти, придбати і передати розвідувальний дрон у військову частину ЗСУ, де проходить службу народний депутат України, підполковник ЗСУ Сергій Рудик, який є представником Федерації профспілок України у Верховній раді України.

Детальніше...


П'ятниця, 23 лютого 2024

Разом ми переможемо PDF Друк Email

alt

Створення освітньо-безпекового середовища в закладах освіти, питання організаційного та фінансового зміцнення профспілкових організацій, - стали предметом активного обговорення на Пленумі Миколаївського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки.

Свій досвід роботи по створенню освітньо-безпекового середовища в Софіївському ліцеї Мигіївської ТГ презентували голова профкому Гарбуз О.І., директор закладу Руда Т.В та керівники створених модулів: Флореко Л.М., Цимбаленко А.К., Кубальська Н.А., Кіторога Л.І.

Детальніше...

Заява ФПУ і КВПУ до другої річниці з початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну PDF Друк Email

alt

24 лютого 2024 року минає два роки з початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну, яке перетворилося на найбільшу війну в Європі після Другої світової війни.

Повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року стало продовженням злочину проти миру, фундаментальних принципів та норм міжнародного права, коли вона в 2014 році тимчасово окупувала Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та окремі регіони в Донецькій та Луганській областях України.

Детальніше...


Четвер, 22 лютого 2024

ПРЕЗИДІЯ ОБЛОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ЖКГ PDF Друк Email

alt

15 лютого п.р. в Миколаївській облорганізації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення відбулось чергове засідання президії в розширеному форматі. На порядку денному президії була низка важливих питань, зокрема про затвердження Плану основних заходів облорганізації профспілки на перше півріччя 2024 року; про затвердження графіку звітування Сторін колективних договорів з питань виконання прийнятих зобов’язань за 2023 рік; про заходи з нагоди професійного свята та затвердження кандидатур на нагородження профспілковими відзнаками; про прийняття новоствореної первинної профспілкової організації до складу обласної галузевої профспілки та ін.

Перед початком роботи президії голова облорганізації профспілки Світлана Начинова привітала з днем народження голів профспілкових комітетів житлово-комунальних підприємств «Зоря» та «Бриз» Ганну Полторакіну та Миколу Мищишена.

Детальніше...


Середа, 21 лютого 2024

Про надання відпустки понад щорічної основної: лист Мінекономіки PDF Друк Email

alt

Міністерство економіки України Лист від 28.01.2024 № 4706-05/6893-09 Про надання роз’яснення Міністерство економіки України розглянуло електронне звернення від 28.12.2023 щодо деяких питань законодавства з питань праці і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до абзацу третього частини першої статті 12 Закону України від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2136), із урахуванням змін, внесених Законом України від 22.12.2023 № 3494-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» (далі – Закон № 3494), у період дії воєнного стану надання працівнику будь-якого виду відпустки (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки у зв’язку з усиновленням дитини) понад щорічну основну відпустку, передбачену абзацом першим цієї частини, за рішенням роботодавця може здійснюватися без збереження заробітної плати.

Детальніше...


Вівторок, 20 лютого 2024

20 ЛЮТОГО – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ PDF Друк Email

alt

Всесвітній день соціальної справедливості в Україні відзначається з 2011 року з ініціативи Федерації профспілок України й відповідно до Указу Президента України.

Генеральна Асамблея 26 листопада 2007 року проголосила 20 лютого Всесвітнім днем соціальної справедливості, і починаючи з 2009 року він відзначається щорічно.

Соціальна справедливість – одна з найголовніших цінностей демократичного суспільства, що забезпечує громадянам рівні права і можливості. Соціальна справедливість декларує повагу до кожної людини, нації і держави і є запорукою її стабільності й благополуччя.

Детальніше...

Робота Пенсійного фонду України в Миколаївській області в 2023 році PDF Друк Email

19 лютого п.р. відбулось розширене засідання колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області. В роботі колегії прийняла участь член колегії, голова Миколаївської обласної ради профспілок Любов Онищенко.

Про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області доповіла начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Сичугова. Вона зазначила, що в Миколаївській області, станом на 01.01.2024, в Миколаївській області на обліку перебуває 288,5 тис. одержувачів пенсій, в тому числі 20,5 тис. осіб з-поміж військових пенсіонерів. Середній розмір пенсійної виплати цивільних пенсіонерів зріс, у порівнянні з 01.01.2023, на 14,2 % і становить 4555,95 грн. Середній розмір пенсійної виплати військових пенсіонерів збільшився на 24,2 % і становить 11105,57 грн.

Детальніше...


Понеділок, 19 лютого 2024

Громадський університет правових знань для представників профспілок Миколаївщини та позаштатних інституцій НСПП PDF Друк Email

alt

16 лютого ц.р., у рамках Угоди про співпрацю між відділенням НСПП в Миколаївській області та Миколаївською обласною радою профспілок, відбулось 46 заняття Громадського університету правових знань.Учасниками заходу стали позаштатні інституції НСПП, працівники Відділення та профспілковий актив області.

Захід розпочався вступним словом голови Миколаївської обласної ради профспілок, трудового арбітра НСПП Любові Онищенко. Вона ознайомила слухачів зі станом травматизму в Миколаївській області, з причинами нещасних випадків на виробництві у 2023 році та заходами їх запобігання.

Детальніше...

Сторінка 1 з 3
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання