Миколаївська обласна рада
професійних спілок

лютого 2023


Середа, 22 лютого 2023

Не допустимо участі російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх 2024 року PDF Друк Email

15 лютого п.р. Федерація профспілок України прийняла Постанову №П-15-9г, якою схвалила Заяву щодо недопуску участі російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх 2024 року та інших міжнародних змаганнях.

В цій Заяві Федерація профспілок України, яка представляє інтереси тисяч працівників різних галузей і сфер економіки України, висловила чітку позицію, що не може бути жодної нейтральності у питанні допуску російських та білоруських спортсменів до Олімпіади та інших міжнародних змагань, доки триває війна росії проти України.

Детальніше...


Вівторок, 21 лютого 2023

24 лютого 2023 року Європейські профспілки проведуть Онлайн-захід "День профспілкової солідарності з Україною та українськими профспілками" PDF Друк Email

alt

Запрошення на онлайн-захід: "День профспілкової солідарності з Україною та українськими профспілками, 24 лютого 2023 року".

Оуен Тюдор, заступник Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) та Естер Лінч, Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) та ПЄРР звернулись до спілчан:

"Шановні колеги!

24 лютого 2022 року російські збройні сили вторглися в Україну, порушивши територіальну цілісність України як суверенної та демократичної держави. Це був рік шоку та болю, руйнівних новин та зображень, але також рік мужності та консолідації українського народу та його профспілок, рік солідарності, єдності та підтримки. Міжнародний та європейський профспілковий рух надав політичну та гуманітарну підтримку сестрам і братам в Україні та за її межами. Солідарність і мобілізація є ключем до протистояння агресії, порятунку життів і допомоги всім, хто її потребує. Вони стануть ключем до відновлення України як демократичної, суверенної і справедливої країни, яка обрала членство в Європейському Союзі з його верховенством закону, повагою до прав, рівністю і справжнім соціальним діалогом.

Детальніше...


Понеділок, 20 лютого 2023

До Дня соціальної справедливості PDF Друк Email

alt

Всесвітній день Соціальної Справедливості в усьому світі відзначається щороку 20 лютого.

Вперше Всесвітній день соціальної справедливості був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/62/10 від 26 листопада 2007 року. Став відзначатися міжнародним співтовариством щорічно з 2009 року. Прагнення передати динаміку здорового процесу формування принципів побудови успішного суспільства і благополуччя його громадян лягло в основу Указу Президента України № 1021, що вийшов 4-го листопада 2011-го року. Цим Указом в Україні встановлено нове загальнодержавне свято - День соціальної справедливості, який відзначається щороку 20-го лютого.

Детальніше...


Середа, 08 лютого 2023

ГОТУЄТЬСЯ ДО ДРУКУ ЖУРНАЛ «БІБЛІОТЕЧКА ГОЛОВИ ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ» №01-02/2023. ТЕМА: «ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ В ЕПОХУ ЦИФРОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ: ВИКЛИКИ, ЗАГРОЗИ, РОЛЬ ПРОФСПІЛОК» PDF Друк Email

alt

У цьому випуску бібліотечки будуть розглянуті нетипові форми роботи, які не відповідають стандартній або «типовій» моделі повної зайнятості.

Будуть розкриті поняття: види нетипової зайнятості, до якої належать неповний робочий день, тимчасова робота, робота на визначений термін, випадкова та сезонна робота; самозайнята особа; гіг-працівник, тощо. Вивчимо досвід профспілок Європи щодо створення профспілкових організацій саме працівниками нестандартної форми зайнятості.

Детальніше...

Засідання президії обласної організації профспілки працівників ЖКГ PDF Друк Email

alt

1 лютого п.р. в Миколаївській облорганізації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення відбулось чергове засідання розширеної президії. На президії була розглянута низка важливих питань: розгляд Ухвали Заводського районного суду м. Миколаєва, про виконання колективних договорів у 2022 р. та основні завдання колективно-договірної роботи на 2023 рік, про проведення урочистих заходів з нагоди професійного свята на підприємствах галузі та інші.

По першому питанню порядку денного президія, у присутності представника позивача, розглянула Ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва про надання згоди або відмову щодо звільнення П.В. Дубровіна, члена профкому, з посади енергетика колективного підприємства «Миколаївліфт» з підстав, передбачених ч.4. ст.40 КЗпП України (прогул). Заслухавши інформацію голови облорганізації профспілки Світлани Начинової, президією облорганізації профспілки одноголосно було прийнято рішення про відмову в наданні згоди на звільнення П.В. Дубровіна, енергетика колективного підприємства «Миколаївліфт, за пунктом 4 ст.40 КЗпП України так, як він був відсутній на роботі з поважних причин – через проблеми зі здоров’ям, що підтверджується відповідними доказами. Своїм рішенням президія облорганізації підтримала рішення первинної профорганізації, яке було прийняте раніше. Президія доручила облорганізації профспілки направити своє рішення до Заводського районного суду м. Миколаєва.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< вересня 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання