Миколаївська обласна рада
професійних спілок

січня 2023


П'ятниця, 27 січня 2023

До уваги голів членських профорганізацій! PDF Друк Email

Обласна рада профспілок надає Дайджест інформаційних повідомлень щодо діяльності ФПУ (випуск № 4 за 23-27 січня 2023 року) до відома та для використання в роботі.

Детальніше...

Григорій Осовий: «Майно створено працею та коштами членів профспілок і має слугувати людям. Ми працюємо над цим» PDF Друк Email

alt

25 січня ц.р. Федерація профспілок України провела пресконференцію у ІА "Інтерфакс-Україна" на тему: "Наступ на майнові права профспілок, наслідки для людей".

Спікерами на пресконференції виступли: Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, члени Президії ФПУ: Ярема Жугаєвич, голова Профспілки працівників авіабудування та машинобудування України, Наталя Землянська, голова Всеукраїнської профспілки виробничників, підприємців та трудових мігрантів і Ганна Гайдамака, заступник голови правління «Укрпрофоздоровниці». Брали участь профспілкові активісти, працівники профспілкових здравниць, наукові експерти.

Детальніше...


Вівторок, 24 січня 2023

Трудові відносини: головні зміни 2022 року PDF Друк Email

alt

У минулому 2022 році трудове законодавство суттєво змінилось. Починаючи з особливих правил, запроваджених виключно на час дії воєнного стану і до глобальних змін, які не мають строку дії, — все це суттєво вплинуло як на ринок праці, так і на необхідність підприємств пристосовуватись до нового регулювання.

Зміни зокрема пов’язані із набранням чинності Закону України № 2352-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин”, яким внесено зміни до Кодексу законів про працю (далі — КЗпП), законів України «Про відпустки», «Про оплату праці» та інших.

Детальніше...

АНОНС. Федерація профспілок України проведе прес-конференцію у ІА "Інтерфакс-Україна" PDF Друк Email

alt

25 січня 2023 року о 10.30 у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" відбудеться прес-конференція на тему "Наступ на майнові права профспілок, наслідки для людей".

Учасники: Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, профспілкові активісти, працівники профспілкових здравниць, наукові експерти.

Адреса проведення прес-конференції: м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5а.

Трансляція буде доступна на каналі YouTube агентства "Інтерфакс-Україна".

"Інтерфакс-Україна"

https://interfax.com.ua/news/press-announcement/885905.html

Детальніше...


П'ятниця, 20 січня 2023

Умови виходу на пенсію за віком у 2023 році, індексація пенсій, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам та у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму PDF Друк Email

alt

1. Вік виходу на пенсію за віком, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. №1058 (далі – Закон № 1058), у кожному конкретному випадку визначається залежно від набутого особою страхового стажу на момент досягнення 60-річного віку.

Так, для виходу на пенсію після досягнення чоловіками та жінками віку 60 років у 2023 році потрібно мати страховий стаж не менше 30 років.

Якщо в особи на час досягнення пенсійного віку немає необхідного страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком пізніше. Зокрема, у 2023 році при наявності страхового стажу від 20 до 30 років особа набуде право на призначення пенсії за віком після досягнення 63-річного віку, а при наявності стажу від 15 до 20 років - лише після досягнення 65-річного віку (частини перша-третя статті 26 Закону №1058).

Детальніше...

Офіс Президента України інформує ФПУ PDF Друк Email

alt

Офіс Президента України на звернення ФПУ стосовно проектів законів «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР» та «Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР» (реєстр. №№ 6420, 6421) поінформував, що про позицію профспілок поінформовано Кабінет Міністрів України, Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку для опрацювання порушених питань згідно з компетенцією та для їх розгляду під час підготовки відповідних законопроектів.

Прес-центр ФПУ

(За матеріалами сайту ФПУ www.fpsu.org.ua)

Детальніше...


П'ятниця, 13 січня 2023

Соціальні виплати через нещасні випадки виплачуватимуть по-новому PDF Друк Email

alt

Уряд постановою від 30.12.2022р. №1467 затвердив Порядок здійснення страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Згідно з ним, страхові виплати здійснюватимуться щомісяця:

- потерпілому — з дня втрати працездатності внаслідок нещасного випадку або з дати встановлення професійного захворювання;

- особам, які мають право на страхові виплати у зв’язку із смертю годувальника, — з дня смерті потерпілого, але не раніше дня виникнення права на страхові виплати.

Детальніше...


Четвер, 12 січня 2023

Роботодавцям підвищено розмір компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб PDF Друк Email

alt

Урядова програма щодо виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) продовжить діяти у 2023 році.

Нагадаємо, у березні 2022 року Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні» від 20 березня 2022 р. N 331, згідно з якою роботодавці, які дали роботу ВПО мають право на компенсацію у розмірі 6500 грн.

10 січня 2023 р. Кабінет Міністрів України вніс зміни до вищезазначеного Порядку.

Детальніше...

УВАГА! Передплата на профспілкові видання триває PDF Друк Email

alt

Шановні колеги!

Передплатити періодичні видання можна з будь-якого місяця протягом року.

Профспілкові видання, не припиняли свій вихід з початку військової агресії росії проти України. І зараз, виходячи в друкованому форматі, наближають оперативну профспілкову інформацію безпосередньо до первинних організацій, профспілкових кадрів і активу на місцях, членів профспілок, широкої читацької аудиторії.

Саме час передплатити газету «Профспілкові вісті» і «Бібліотечку голови профкому» на 2023 рік.

Детальніше...


Вівторок, 10 січня 2023

ЗМІ ПРО ФПУ. Федерація профспілок України закликає владу припинити наступ на профспілки PDF Друк Email

alt

Інтернет-сайт OBOZREVATEL.com. поінформував, що Голова ФПУ Григорій Осовий направив Заяву, прийняту Радою ФПУ 22 грудня 2022 року у зв’язку з продовженням наступу на майнові права профспілок Голові Верховної Ради України Р.Стефанчуку, Президенту України В.Зеленському, Прем'єр-міністру України Д.Шмигалю.

У повідомленні зокрема зазначено: "ФПУ нагадала, що з початку військової агресії вона надала фінансову допомогу ЗСУ та ТРО на суму понад 300 млн грн, підняла на захист України міжнародний профспілковий рух і прогресивну громадськість через багатотисячні демонстрації солідарної підтримки України в Брюсселі, Лондоні, Берліні, Варшаві та інших європейських столицях.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2023 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання