Миколаївська обласна рада
професійних спілок

січня 2022


П'ятниця, 21 січня 2022

Сплата єдиного соціального внеску в період простою та обчислення страхового стажу PDF Друк Email

alt

У зв’язку із складною ситуацією в економічній сфері, зокрема через впровадження карантину, значне підвищення цін на енергоносії тощо почастішали випадки призупинення виробництва, скорочення господарської діяльності. У зв’язку з цим виникають питання щодо порядку сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за період простою та зарахування цього періоду до страхового стажу.

Відповідно до статті 113 КЗпП України за час простою господарської діяльності не з вини працівника (в тому числі на період оголошення карантину), заробітна плата оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Детальніше...

22 січня – День Соборності України PDF Друк Email

alt

Шановні земляки!

Від Президії обласної ради профспілок вітаю вас зі святом -

Днем Соборності України!

Цей день нагадує всім нам, що Україна - єдина держава і ми - єдиний народ!

Успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується

на дотриманні принципів незалежності, на наших спільних зусиллях,

на усвідомленні власної відповідальності за долю і майбутнє

усього українського народу.

Щиро бажаю вам міцного здоров'я, достатку і злагоди в родинах, миру,

сил та натхнення, успіхів та нових досягнень!

Голова облпрофради Юрій ТОЛМАЧОВ

Детальніше...


Четвер, 20 січня 2022

Спільне звернення Миколаївського міського голови та голови Миколаївської облпрофради: на часі оновлення колективних договорів PDF Друк Email

alt

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич та голова Миколаївської обласної ради профспілок Юрій Толмачов підписали спільне звернення до керівників та голів профспілкових організацій підприємств, установ, організацій м. Миколаєва з рекомендацією активізувати колективно-договірну кампанію-2022, в рамках якої підвести підсумки виконання у 2021 році зобов’язань по колективних договорах, а також розпочати роботу з укладання нових або внесення змін та доповнень до чинних колективних договорів.

Детальніше...


Середа, 19 січня 2022

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову Єланецької районної організації профспілки

працівників АПК, районної координаційної ради профспілок

Штанько Ольгу Валентинівну

з ювілейним Днем народження!

Детальніше...


Вівторок, 18 січня 2022

Верховний Суд надав роз’яснення щодо відсторонення невакцинованих працівників PDF Друк Email

alt

У зв’язку з неоднорідною практикою у судах першої інстанції щодо вирішення справ за позовами відсторонених невакцинованих працівників і їх поновлення, голова Миколаївського апеляційного суду звернувся за роз’ясненнями при вирішенні подібних справ до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. Відповідні роз’яснення КЦС ВС надав у листі від 24.12.2021 р № 3223/0/208-21.

Однак, необхідно відзначити, що викладене в листі позиція ВС носить рекомендаційний характер, а спори мають вирішуватись місцевими та апеляційними судами, з урахуванням обставин кожної конкретної справи.

Щодо правового регулювання відсторонення невакцинованих працівників

Відповідно до статті 10 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» громадяни України зобов'язані: а) піклуватись про своє здоров'я та здоров'я дітей, не шкодити здоров'ю інших громадян; б) у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.

Детальніше...

Дії ФПУ щодо стримування цін на енергоносії PDF Друк Email

alt

Аномально високі ціни на природний газ та тарифи на електричну і теплову енергію нищать українську промисловість, б’ють по кишені кожного українця. Вартість природного газу для підприємств з урахуванням вартості його транспортування за минулий рік збільшилася вдесятеро, наразі кубічний метр газу для бізнесу коштує понад 75 грн.

В критичній ситуації опинилися суб’єкти господарювання, в собівартості продукції яких частка газу становить від 30 до 80%, зокрема, підприємства переробної галузі АПК, хімічної промисловості, тепличного господарства, хлібопекарні та багато інших.

Детальніше...


Понеділок, 17 січня 2022

Про недопущення втручання посадових осіб органів місцевого самоврядування у статутну діяльність профспілок PDF Друк Email

alt

За результатами розгляду чисельних звернень, що надходять до Федерації професійних спілок України від її членських організацій, про збір органами місцевого самоврядування у підпорядкованих їм комунальних підприємствах інформації про діючі на цих підприємствах профспілки (їх чисельний склад, розміри членських внесків та інших відрахувань) з метою її передачі (нібито як публічної), друкованому виданню «Часопис Прометей» (голова Павленко Ю.С.), роз’яснюємо наступне.

Детальніше...


Четвер, 13 січня 2022

Миколаївська облпрофрада звертається до НТСЕР PDF Друк Email

alt

У зв’язку зі складною ситуацією в регіоні, викликаною значним зростанням вартості природного газу (а як наслідок, і теплопостачання) та електроенергії для непобутових споживачів, та реальною загрозою підвищення соціальної напруги у суспільстві, Миколаївська обласна рада профспілок звернулась до Голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР), Президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха та Співголови НТСЕР від профспілкової сторони, Голови ФПУ Григорія Осового.

У своєму зверненні Миколаївська облпрофрада підтримала пропозицію Федерації профспілок Вінницької області та Об’єднання організацій роботодавців Вінницької області щодо термінового звернення НТСЕР до Уряду з вимогою про невідкладне відновлення державного регулювання цін на газ та тарифів на електроенергію з метою забезпечення їх доступності для вітчизняного товаровиробника, малого та середнього бізнесу.

Детальніше...


Середа, 12 січня 2022

У новий рік з новим Статутом ФПУ PDF Друк Email

alt

Міністерство юстиції України повідомило ФПУ щодо ухвалення ним рішення про державну реєстрацію змін до відомостей про Федерацію професійних спілок України, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

За рішенням Мінюсту, державну реєстрацію змін до Статуту ФПУ та у складі її керівних органів, прийнятих на підставі рішення VIII З’їзду ФПУ та Ради ФПУ від 25 травня 2021 року, проведено.

Копія Рішення додається

Детальніше...

Фотоконкурс «Люди, поєднані працею» PDF Друк Email

alt

З метою широкого висвітлення професійної діяльності працівників різних спеціальностей, пропагування безпечних і здорових умов праці, а також діяльності профспілок, спрямованої на захист трудових прав працівників, Федерація професійних спілок України разом з газетою «Профспілкові вісті» проводять фотоконкурс «Люди, поєднані працею».

Конкурс проводиться протягом січня – вересня 2022 року.

Для участі у фотоконкурсі просимо надсилати свій фотодоробок в електронному вигляді (зображення у форматі jpg розміром не менше 560х1920) до 15 вересня 2022 року на ел.адресу varych@fpsu.org.ua з поміткою «на фотоконкурс».

Детальніше...

Сторінка 1 з 2
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах грудня

  2021 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  5792 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2022 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання