Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Четвер, 12 березня 2020

Держпраці надала рекомендації для роботодавців щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях PDF Друк Email

alt

У січні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про спалах нової коронавірусної хвороби в провінції Хубей, Китай.

Всесвітньою організацією охорони здоров’я оголошено надзвичайний стан в галузі охорони здоров’я міжнародного рівня оскільки захворювання має високий ризик поширення коронавірусної хвороби у 2019 році (COVID-19) в інші країни світу.

Детальніше...

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО НАДАННЯ РОБОТОДАВЦЕМ ВІДПУСТКИ НА ПЕРІОД ОГОЛОШЕННЯ КАРАНТИНУ PDF Друк Email

alt

В Україні роз’яснили алгоритм та послідовність дій щодо надання роботодавцем відпустки на період оголошення карантину.

Пунктом 31 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі - Закон № 504) передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території. Карантин - адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб (ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 року № 1645-ІІІ).

Детальніше...

ГЛОБАЛЬНІ ПРОФСПІЛКИ Й НАДАЛІ НАДАВАТИМУТЬ НЕОБХІДНУ ДОПОМОГУ УКРАЇНСЬКИМ ПРОФСПІЛКАМ PDF Друк Email

alt

10 березня ц.р. до голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової направлено листа від керівників Європейської конфедерації профспілок - Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок, що перебувала 25-27 лютого 2020 року в Києві.

Лука Вісентіні, Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) і Оуен Тюдор, заступник Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), висловлюючи подяку за проведений конструктивний діалог з владою щодо запропонованих нею в Україні реформ, висловили впевненість, що законодавство про працю та профспілки буде повністю відповідати основоположним конвенціям Міжнародної організації праці (МОП), а також іншим конвенціям, ратифікованим Україною, а також законодавству Євросоюзу (ЄС), визначеному в Угоді про Асоціацію Україна-ЄС.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах травня

  2020 року для працездатних осіб склав

  4043 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< березня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання