Миколаївська обласна рада
професійних спілок

липня 2019


Середа, 31 липня 2019

Громадський контроль на ДП «Миколаївстандартметрологія» PDF Друк Email

alt

30 липня п.р., відповідно до статті 259 Кодексу Законів про працю України, статей 21 та 40 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», завідувачем відділу з правової роботи облпрофради Надією Матвєєвою здійснено громадський контроль на ДП «Миколаївстандартметрологія» за додержанням роботодавцем законодавства про працю з метою надання методичної та практичної правової допомоги.

За результатами фахівцем облпрофради було надано практичну правову допомогу та рекомендації щодо приведення документації у відповідність до вимог діючого законодавства України.

Детальніше...


Вівторок, 30 липня 2019

Атестацію робочих місць за умовами праці не проведено своєчасно: чи діють результати попередньої атестації? PDF Друк Email

alt

Мінсоцполітики у своєму листі від 20.06.2019 № 939/0/206-19 надало роз’яснення щодо забезпечення працівників правом на пільги за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та чинності результатів атестації робочих місць за умовами праці у випадку її несвоєчасного проведення.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про охорону праці", працівники, зайняті на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочену тривалість робочого часу, щорічну додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці в підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.

Детальніше...


Понеділок, 29 липня 2019

Надбавка за класність водіям: нараховувати за час керування авто чи за весь робочий час? PDF Друк Email

alt

Відповідно до статті 97 Кодексу законів про працю України та статті 15 Закону України «Про оплату праці», підприємства, установи, організації самостійно у колективному договорі встановлюють форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород, інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат. При цьому роботодавці повинні дотримуватися норм і гарантій, передбачених законодавством, Генеральною і галузевими (регіональними) угодами.

Детальніше...


П'ятниця, 26 липня 2019

28 липня – День працівників торгівлі PDF Друк Email

alt

Шановні працівники торгівлі!

Від Президії обласної ради профспілок щиро вітаю вас з професійним святом – Днем працівників торгівлі!

Торгівля – один із важливих секторів обслуговування населення. Щодня ви забезпечуєте жителів міста і області широким асортиментом товарів та послуг.

Успіхи вашої роботи значною мірою залежать від купівельної спроможності наших громадян, тому бажаю вам і вашим сім’ям, всім українцям достатку. Міцного вам здоров'я, гарного настрою, вдячності від покупців за відмінне обслуговування!

Нехай з кожним днем зміцнюється престиж вашої професії, хай завжди успіх та щастя будуть вашими супутниками!

Голова облпрофради Юрій Толмачов

Детальніше...

Громадський контроль на МУМА УДП «Укрхімтрансаміак» PDF Друк Email

25 липня п.р., відповідно до статті 259 Кодексу Законів про працю України, статей 21 та 40 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», завідувачем відділу з правової роботи облпрофради Надією Матвєєвою, здійснено громадський контроль на МУМА УДП «Укрхімтрансаміак» за додержанням роботодавцем законодавства про працю з метою надання методичної та практичної правової допомоги.

За результатами фахівцем облпрофради було надано практичну правову допомогу та рекомендації щодо приведення документації у відповідність до вимог діючого законодавства.

Детальніше...

Працює міська (м.Миколаєва) тимчасова комісія з питань погашення заборгованості PDF Друк Email

alt

25 липня п.р. під головуванням першого заступника Миколаївського міського голови Володимира Криленка відбулось чергове засідання міської (м.Миколаєва) тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. У засіданні комісії взяла участь заступник голови облпрофради Любов Онищенко.

В ході засідання комісії Сергій Василенко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, проінформував присутніх про стан погашення заборгованості із заробітної плати та виплати заробітної плати на підприємствах м.Миколаєва. Так, станом на 01.07.2019 своєчасно не виплачено заробітну плату на 13 економічно активних підприємствах міста на загальну суму 72,8 млн.грн. За оперативними даними, на 24.07.2019 зарплатні борги скоротились до 33 млн.грн. і мали місце на 11 економічно активних підприємствах; погашено заборгованість із заробітної плати перед працівниками ДП «Миколаївський суднобудівний завод» та ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

Детальніше...


Середа, 24 липня 2019

Невиплата індексації зарплати – це порушення законодавства про працю: відповідальність роботодавця PDF Друк Email

alt

Індексація доходів населення є складовою заробітної плати, тому її невиплата вважається порушенням законодавства про працю.

Індексація грошових доходів населення – це законодавчо встановлений механізм підвищення грошових доходів населення, який дозволяє частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05 жовтня 2000 року № 2017-ІІІ (далі – Закон № 2017), індексація доходів населення є державною соціальною гарантією.

Детальніше...


Вівторок, 23 липня 2019

ГРИГРІЙ ОСОВИЙ: МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА – ЦЕ ТОЙ ЗАПОБІЖНИК, ЯКИЙ ПОВИНЕН НЕ ДОЗВОЛИТИ ЗАГАНЯТИ У БІДНІСТЬ ПРАЦЮЮЧИХ PDF Друк Email

alt

У Світовому банку вважають, що в Україні варто зупинити стрімке зростання мінімальної зарплати до завершення основних структурних реформ в економіці. Про це в інтерв'ю DT.UA заявила економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач.

Федерація профспілок України категорично не погоджуються з таким твердженням, справедливо вважаючи мінімальну заробітну плату – інструментом попередження бідності.

Коментар Голови ФПУ Григорія Осового:

- Головне завдання мінімальної зарплати – це не економічне стимулювання, - це мінімум для того, щоб забезпечити відтворення на мінімальному рівні здатність людини працювати. Не кажучи, що ще потрібно утримувати непрацездатних членів сім’ї. Це – основне призначення заробітної плати, визначене у міжнародних стандартах та Конвенціях Міжнародної організації праці.

Детальніше...


П'ятниця, 19 липня 2019

21 липня – День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості PDF Друк Email

alt

Шановні металурги!

Від Президії обласної ради профспілок щиро вітаю вас з професійним святом –

Днем працівників металургійної та гірничодобувної промисловості!

Ви справжні майстри своєї справи і свій професіоналізм щоденно підтверджуєте високою якістю продукції. Ваша нелегка, але надзвичайно важлива для всього суспільства праця викликає почуття глибокої шани та заслуговує найвищої поваги. Впевнені, що всі намічені плани будуть досягнуті завдяки вашій цілеспрямованій та злагодженій праці.

Щиро бажаю вам, шановні друзі, міцного здоров’я, щастя, добробуту, успіхів у роботі! Нехай і надалі вогник гордості за свою працю горить в душі, будуть сильними ваші руки, а ваш досвід наслідують нові покоління металургів!

Голова облпрофради Юрій Толмачов

Детальніше...


Четвер, 18 липня 2019

Утримання відпускних за невідпрацьований час при звільненні PDF Друк Email

alt

Відповідно до пункту 2 ч.2 ст.127 КЗпП України та ст.22 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон), у разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже отримав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості роботодавець здійснює відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

Таким чином, при проведенні остаточного розрахунку із працівником при звільненні роботодавець має право утримати із заробітної плати працівника суму відпускних за дні відпустки, надані «наперед».

Детальніше...

Сторінка 1 з 4
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах серпня

  2020 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  4886 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< липня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання