Миколаївська обласна рада
професійних спілок

лютого 2021


П'ятниця, 26 лютого 2021

В Профспілці ЖКГ відбувся турнір з більярду PDF Друк Email

alt

Традиційно, в лютому, Миколаївська облорганізація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення проводить турнір з більярду серед працівників підприємств галузі.

В цьому році турнір проходив в п’ятнадцятий раз. В змаганнях, які відбулись 20 лютого ц.р. в більярдному клубі готелю «Турист», прийняли участь 16 гравців, які представляли 9 підприємств житлово-комунального господарства: КП «Миколаївелектротранс», ЖКП ММР «Бриз», ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», МКП «Миколаївводоканал», КП «Миколаївська ритуальна служба», ДЄЗ «Океан», ТОВ «ЖЕК «Забота», КП ММР «Миколаївські парки», КП ГДМБ та представники департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради.

Детальніше...


Середа, 24 лютого 2021

Відбулась ХХІV Миколаївська обласна міжспілкова конференція профспілок PDF Друк Email

alt

23 лютого 2021 року відбулася ХХІV Миколаївська обласна міжспілкова конференція профспілок.

Зі звітною доповіддю про роботу обласної ради профспілок за період з березня 2016 року по лютий 2021 року виступив голова обласної ради профспілок Юрій Толмачов.

Як зазначив голова облпрофради, звітний період був позначений складними та напруженими соціально-економічними умовами. На 2016-2020 роки припали активні стадії медичної, судової, освітньої, територіально-адміністративної реформ, реформи системи держуправління та ін. У 2020 році чинилися наполегливі спроби прийняття низки законопроєктів, спрямованих на звуження трудових та профспілкових прав і гарантій профспілок.

Детальніше...


П'ятниця, 19 лютого 2021

20 лютого міжнародна профспілкова спільнота відзначає День соціальної справедливості PDF Друк Email

alt

Конституцією України визначено, що Україна є соціальною і правовою державою. На сьогодні українським законодавством вибудувана чітка система соціального захисту. Вона базується на ратифікованих Європейській соціальній хартії (переглянутій), конвенціях Міжнародної організації праці, підписаному у 2016 році Європейському кодексі соціального забезпечення, низці законів України. Впровадження в Україні європейських стандартів життя та вихід України на провідні позиції у світі задекларовано у стратегічних документах країни – Цілях сталого розвитку в Україні та Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Однак, головною проблемою є невиконання владою взятих на себе зобов’язань. Як наслідок, стан вирішення соціальних проблем в Україні вже протягом тривалого періоду є незадовільним, а соціальна несправедливість лише зростає. Поглиблюється розрив майже за всіма соціально-економічними показниками між Україною та країнами Європейської спільноти.

Найбільш кричуще соціальна несправедливість проявляється у значній диференціації доходів населення та високому рівні бідності.

Детальніше...


Вівторок, 16 лютого 2021

В профспілці ЖКГ відбулось перше засідання президії в новому році PDF Друк Email

alt

10 лютого п.р. в Миколаївській обласній організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення відбулось перше в новому році засідання розширеної Президії.

На порядку денному Президії була розглянута низка важливих питань, зокрема, про затвердження Плану основних заходів облорганізації профспілки на 2021 рік, про виконання зобов’язань колективних договорів за 2020 рік та основні завдання колективно-договірної роботи на 2021 рік, про проведення урочистостей до професійного свята та ін.

Детальніше...


Понеділок, 08 лютого 2021

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову первинної профспілкової організації

Державного Південного виробничо-технічного підприємства

Матейчик Ганну Миколаївну

з Днем народження!

Детальніше...


П'ятниця, 05 лютого 2021

Профспілки вимагають від влади зупинити тарифну вакханалію. Чи є результат? PDF Друк Email

alt

Про реакцію влади на вимоги Федерації профспілок України стабілізувати ситуацію з цінами і тарифами для населення та подальші дії профспілок – в інтерв’ю Голови СПО об’єднань профспілок, голови ФПУ Григорія ОСОВОГО.

- Григорію Васильовичу, реакцією ФПУ на катастрофічне для більшості українців збільшення з 1 січня 2021 року цін на газ і плати за комуналку, стало рішення Президії ФПУ з конкретними пропозиціями владі, як діяти в ситуації, коли обурені люди виходять з протестами на вулиці, навіть блокують рух транспорту. ФПУ заявляла: якщо до 1 лютого не буде належної реакції, спілчани мобілізуються та проведуть масові акції спротиву по всій країні. Якою є ситуація на сьогодні?

- Дійсно, явно непідготовлене запровадження так званого «ринку енергоносіїв», що обернулось для людей підвищенням плати за комірне, впало на них як «сніг на голову». Такого, відверто кажучи, нахабного кроку влади, люди не стерпіли, а тому рішуче виступили проти. Про це свідчать масові протести у регіонах України. Профспілки приєднались до цієї спонтанної хвилі людського гніву і однозначно заявили: державна політика в енергетичному секторі проводиться не на користь громадян і потребує кардинального перегляду.

Детальніше...

ЗАСІДАННЯ СПО. Здоров’я, життя та соціальні права працівників – під надійний захист! PDF Друк Email

alt

2 лютого 2021 року у Будинку профспілок відбулось засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (Угода про утворення СПО від 08.09.2017). Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Розглянувши стан опрацювання стороною профспілок проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі», який надійшов на погодження від Мінекономіки, члени Спільного представницького органу об’єднань профспілок відмітили, що запропонованим проектом, у порівнянні з чинним законом України «Про охорону праці», значно звужується зміст та обсяг існуючих гарантій і прав працівників та профспілок, а деякі взагалі скасовуються.

Детальніше...


Четвер, 04 лютого 2021

Інформація з соціально-економічних питань за грудень 2020 року по Миколаївській області PDF Друк Email

У грудні 2020 року виробництво промислової продукції зросло відносно показника попереднього місяця на 3,4% та скоротилося відносно грудня 2019 року на 13,1%.

Індекс промислової продукції за 2020 рік (до попереднього року) склав 97,8%.

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у грудні 2020 року становила 14605 грн, що у 2,9 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (5000 грн).

Детальніше читайте у розділі «Соціально-економічний захист»

«Соціально-економічна інформація»

Детальніше...


Середа, 03 лютого 2021

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову обласної профспілкової організації

ПАТ «Укртелеком» у Миколаївській області

Стрєлку Ольгу Іванівну

з Днем народження!

Детальніше...


Вівторок, 02 лютого 2021

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову обласної організації профспілки

працівників споживчої кооперації України

Ільницького Миколу Михайловича

з Днем народження!

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2021 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  5301 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< лютого 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання