Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Понеділок, 20 травня 2024

Інформація щодо рішень органів влади, зокрема, з питань бюджету, оплати праці та соціального захисту населення (15.05.2024) PDF Друк Email

alt

1). Мінсоцполітики:

- За останні два роки рівень бідності в Україні зріс на 19% (з 5% до 24%, за даними Світового банку). Це не лише ускладнює доступ до базових послуг, але й ставить під загрозу здатність людей старшого віку про себе піклуватись. Тому Мінсоцполітики України напрацьовує та планує впровадити Стратегію активного довголіття, щоб оперативно реагувати на потреби таких людей.

https://www.msp.gov.ua/news/23714.html

2). Мінфін:

- Рада ЄС затвердила План України. Найближчим часом до держбюджету надійде 1,9 млрд євро у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility.

Решту бюджетної підтримки у межах Ukraine Facility Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України.

Очікується, що загалом фінансова допомога від ЄС у 2024 році сягне 16 млрд євро, із яких 3 млрд євро – гранти.

Детальніше...

КОНСУЛЬТАЦІЯ PDF Друк Email

alt

При виплаті заробітної плати працівник установи соціальних послуг виявила, що премія була включена до суми заробітної плати, і доплата до розміру мінімальної заробітної плати роботодавцем не здійснювалася, як це було у минулі періоди. У зв’язку з цим у працівника виникло питання, чи входить премія до розміру мінімальної заробітної плати чи не враховується для забезпечення її мінімального розміру?

Відповідь:

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання