Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
Результати оздоровлення дітей влітку 2012 року
.
Інформація з соціально-економічних питань станом на 20 вересня 2012 року по області
.
Про щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день
Яка кількість годин має бути відпрацьована працівниками з ненормованим робочим днем понад нормальну тривалість робочого часу впродовж року для одержання додаткової відпустки?
Як визначається тривалість відпустки за ненормований робочий день?
Чи ведеться облік відпрацьованих понад норму годин?
Згідно з п.2 ст.8 Закону України «Про відпустки», працівникам з ненормованим робочим днем надається щорічна додаткова відпустка тривалістю до семи календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.
Працівнику встановлено інвалідність внаслідок профзахворювання: як діяти?
Головне, слід усвідомити — факт встановлення інвалідності не може бути підставою для звільнення працівника, оскільки звільнення працівників з ініціативи власника з мотивів інвалідності заборонено законом (частина 3 ст. 17 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів України” від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ, далі — Закон № 875). Але ця стаття допускає звільнення працівника з інвалідністю у випадках, коли за висновком медико -соціальної експертизи стан його здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу може привести до погіршення здоров'я самого інваліда.
«Пьяный» травматизм на работе
На предприятии должна функционировать система, позволяющая устанавливать работников, находящихся в состоянии опьянения. Выявленные таким образом нарушители трудовой дисциплины подлежат немедленному отстранению, причём надлежащим образом.
До 2009 года действовала «Инструкция о порядке направления граждан для осмотра на состояние опьянения в заведения здравоохранения и проведения осмотра с использованием технических средств», утверждённая приказом МВД, Минздрава и Минюста Украины от 24.02.1995 № 114/38/15-36-18 (далее –Инструкция № 114/38/15-36-18).