Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
Особливості укладання контракту з фізичною особою.
Якщо працівник працював за трудовим договором, а роботодавець прийняв рішення укласти з ним контракт. Чи потрібно звільняти працівника і приймати за контрактом?
Укладення контракту з раніше прийнятим працівником є одним з різновидів змін в організації виробництва та праці, що зумовлює зміну істотних умов праці. Такий висновок можна зробити на підставі абзацу другого пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 р. № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів», згідно з яким відмова працівника укласти контракт може бути підставою для припинення трудового договору за пунктом 6 статті 36 КЗпП України (відмова працівника від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці), якщо відповідно до законодавства така форма трудового договору для цього працівника є обов’язковою.
До уваги голови профспілкового комітету
З 12 березня п.р. діє нове Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затверджене спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 № 65/80 (далі - Положення). Зокрема, зазнав змін порядок проведення щозмінних передрейсових та післярейсових оглядів водіїв.
Стан укладання та виконання колективних договорів на підприємствах, в установах, організаціях області, що перебувають у сфері впливу профспілок, за 2012 рік
Аналіз статистичних звітів галузевих обласних та первинних профорганізацій про укладання та виконання колективних договорів за 2012 рік свідчить про те, що між роботодавцями та трудовими колективами підприємств, установ та організацій у Миколаївській області укладено 2236 колективних договорів, що становить 96,6% від загальної кількості первинних профорганізацій. Всього колдоговорами охоплено 139 961 працівник що складає 89,2% від загальної кількості працюючих на підприємствах, де є профспілкові організації (156 937 осіб). Різниця між кількістю первинних організацій профспілки та кількістю укладених колдоговорів (дорівнює 79) пояснюється наявністю підприємств та організацій з кількістю штатних працівників до 10 осіб, а також студентських організацій, які не беруть участь в укладенні колективних договорів.
Дитячий відпочинок – пріоритет державного рівня
15 травня п.р. Уряд на своєму засіданні розглянув Концепцію Державної цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів на період до 2017 року та ухвалив відповідне розпорядження.
Про це повідомив представник профспілок в Уряді – перший заступник керівника СПО об’єднань профспілок, в.о. першого заступника Голови ФПУ Г.В.Осовий. Зокрема, він підкреслив, що під час дискусії зазначалося, що з огляду на необхідність термінового вирішення проблемних питань щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей в Україні, збереження та розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів, у тому числі державних підприємств України МДЦ „Артек" та УДЦ „Молода гвардія", доцільно розробити єдину Державну цільову соціальну програму оздоровлення і відпочинку дітей та розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів на період до 2017 року, до якої будуть включені заходи щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів, у тому числі державних підприємств України „Міжнародний дитячий центр „Артек" та „Український дитячий центр „Молода гвардія".
На допомогу голові профспілкового комітету
Заохочення та соціальні гарантії членам ДПД
Власники підприємств, установ та організацій або уповноважені ними органи, а також орендарі зобов'язані створювати, у разі потреби, відповідно до встановленого порядку підрозділи пожежної охорони та необхідну для їх функціонування матеріально-технічну базу.
Статтею 63 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403- VI, який набирає чинності з 01.07.2013 р., передбачено утворення добровільної пожежної охорони (далі - ДПО). Порядок забезпечення ДПО, права та обов'язки осіб, які є її членами, визначаються у Положенні про ДПО, яке затверджується керівником підприємства, що її утворив.