Навчальний семінар «Особливості оцифрування трудових книжок»
12 серпня п.р. проведено семінар-навчання «Особливості оцифрування трудових книжок». На семінар були запрошені представники обласних та первинних профспілкових організацій.
Фахівці сектору організаційно-інформаційної роботи головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області детально розповіли про облік трудової діяльності працівника в електронній формі, про переваги електронної книжки. Показали як самостійно оцифрувати трудову книжку. Вони також проінформували слухачів про порядок подання скан-копій трудових книжок чарез вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, презентували покроковий алгоритм внесення відомостей до електронної трудової книжки, надали рекомендації по роботі зі сканованими копіями трудової книжки.
За пропозицією слухачів, для прикладу було здійснено оцифрування трудової книжки одного з учасників семінару.
На запитання учасників семінару були надані вичерпні відповіді.
Миколаївська обласна рада профспілок щиро вдячна фахівцям головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області за участь у семінарі та розкриття актуальної теми.
Пропонуємо профспілковим організаціям провести інформаційні навчальні семінари із зазначеної теми для профспілкового активу безпосередньо в організаціях та на підприємствах.
Інформативно:
5 лютого 2021 року Верховна Рада України ухвалила законопроект, що вносить зміни до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Закон передбачає скасування паперових трудових книжок, спрощений доступ до інформації про трудовий стаж, а також автоматичне нарахування пенсії.
Включення до реєстру відсутніх відомостей з паперових трудових книжок передбачається здійснити протягом 5 років після набрання законом чинності. У цей перехідний період може застосовуватися як паперова, так і електронна форма обліку трудової діяльності. Інформацію про свою трудову діяльність і страховий стаж українці зможуть отримати у вигляді електронного документа через веб-портал Пенсійного фонду. Документ матиме статус офіційного, громадяни зможуть пред’являти його у формі витягу за необхідності.
До 10 червня 2026 року роботодавцям необхідно подати до Пенсійного фонду України відомості про трудову діяльність працюючих та звільнених працівників. Оцифрування трудової книжки в Україні рекомендується всім, хто працює. Це безпечний, зручний та безкоштовний спосіб зберегти важливу інформацію про стаж.