Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
Особливості надання відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку
Запитання:Чи зараховується час перебування жінки, яка знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, до стажу роботи?
Щодо відпустки за особливий характер роботи (прибиральники службових приміщень)
(Роз'яснення Міністерства соціальної політики України від 15.03.2013 р. №38/13/82-13)
Відповідно до статті 8 Закону України “Про відпустки”(далі - Закон), щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці надаються окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних геофізичних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних геофізичних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290 (додаток 2 редакції постанови КМУ від 13.05.2003 р. № 679, із змінами).
Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2014 рік
Норми тривалості робочого часу, якими слід керуватися під час розрахунку норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві у 2014 році, визначено у листі Міністерства соціальної політики України від 04.09.2013 № 9884/0/14-13/13. У листі також зазначено, за яких умов і для кого встановлюється скорочена тривалість робочого часу, та подано перелік святкових і неробочих днів. У додатку до листа у вигляді таблиці подано Розрахунок норми тривалості робочого часу.
Лист Мінсоцполітики від 04.09.2013 № 9884/0/14-13/13
"Роботодавці отримали більше стимулів. А працівники?"
Юрій КУЛИК, голова Федерації профспілок України:
«Майже два мільйони осіб працюють без оформлення»
7 жовтня профспілковий рух відзначив Всесвітній день дій за гідну працю, впроваджений у 2008 році за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок.
Що тіснішими стають відносини України з Євросоюзом, то більше сподівань ми покладаємо на те, що житимемо «як у Європі» і що зарплати будуть не гірші. На думку експертів ООН, для відтворення трудового потенціалу людини оплата праці має бути не менше 3 доларів за годину. Якщо в Західній Європі людина витрачає на їжу більше 35 % доходів, її вважають бідною. У нас же, кажуть фахівці, на харчі йде майже 60% заробітку. Однак влада вживає заходів для покращення стану справ. До того ж у неї є підтримка в особі профспілок, які захищають інтереси працюючих. Що потрібно, аби наші зарплати швидше наблизилися до європейських? Про це розмовляємо з головою ФПУ, головою Національної тристоронньої соціально-економічної ради Юрієм КУЛИКОМ.
Інтерв'ю Голови ФПУ Ю.М.Кулика газеті "Голос України"
Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветерана у нашій країні на запитання кореспондента «Голосу України» відповідає голова Федерації профспілок України Юрій Кулик
- Очевидно, соціальний захист людей похилого віку, ветеранів належить до тих проблем, які постійно перебувають у полі зору вітчизняних профспілок. Чи не так, Юрію Миколайовичу?
- Почну з того, що Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» гарантує цьому доволі великому прошаркові населення рівні з іншими нашими співвітчизниками можливості в економічній, соціальній, політичній сферах, сприятливі умови для повноцінного способу життя. На жаль, ці гарантії в повному обсязі не виконуються, що пов»язано з недостатнім фінансуванням із Державного бюджету.