Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
Юридична консультація
Запитання: Чи має бути оплачений працівникові-донору день здавання крові, якщо за графіком роботи це його вихідний день?
Відповідь: Гарантії та пільги для донорів визначені у статті 124 Кодексу законів про працю України та в Законі України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР (далі – Закон), яким регулюються відносини, пов'язані з розвитком донорства крові.
Юридична консультація
Запитання: Чи з усього фонду оплати праці здійснюються відрахування коштів підприємствами, установами, організаціями первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу?
Відповідь: Відповідно до Інструкції зі статистики заробітної праці, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 № 5, для оцінки розміру заробітної плати найманих працівників застосовується показник фонду оплати праці.
Юридична консультація
Запитання: Чи зберігається робоче місце за жінкою, якій надано відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку?
Відповідь:Відповідно до частини 6 статті 179 Кодексу законів про працю Українита п.3 ст.25 Закону України «Про відпустки» у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.
Згідно ст.74 КЗпЗ України та ст.2 Закону України «Про відпустки» за працівниками, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями і знаходяться у щорічній відпустці зберігається місце роботи та посада. Це стосується і жінок, які перебувають у додатковій відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною, що потребує домашнього догляду.
Чи буде правомірним здійснення виплат потерпілому окремо за двома страховими випадками у одного роботодавця?
У відповідності до п. 13 ст. 34 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” у разі повторного ушкодження здоров'я середньомісячний заробіток, за бажанням потерпілого, обчислюється за відповідні періоди, що передували першому або повторному ушкодженню здоров'я. Сума страхової виплати в цьому разі визначається згідно із ступенем (у відсотках) втрати професійної працездатності, що встановлюється МСЕК за сукупністю випадків ушкодження здоров'я.
Порядок внесення до трудових книжок записів про припинення роботи у разі смерті працівника або визнання працівника безвісно відсутнім
Запитання:Які записи та якою датою мають бути внесені до трудової книжки померлого або визнаного безвісти відсутнім працівника ?