Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
Щодо переведення на іншу роботу
До початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов'язаний роз'яснити працівникові його права і обов'язки та істотні умови праці; ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором; визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами; проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони (ст. 29 КЗпПКодексу законів про працю України (далі - КЗпП).
Як відпрацювати дні, що були оголошені вихідними?
Під час новорічних свят я перебував у щорічній відпустці. Після виходу на роботу керівник повідомив, що найближча субота на підприємстві буде робочою у зв’язку з необхідністю відпрацювати робочі дні, які виявилися вихідними під час новорічних свят. Чи зобов’язаний я відпрацьовувати ці дні, адже я тоді перебував у відпустці?
Соціальні стандарти у Державному бюджеті на 2014 рік
17 січня п.р. Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік», що був прийнятий Верховною Радою України у цілому 16 січня 2014 року.
Статтею 7 Закону передбачено такі розміри прожиткового мінімуму на 2014 рік:
Оплата часу простою: чи нараховуються доплати, у які строки здійснюються виплати?
За роз’ясненням Міністерства соціальної політики України, гарантії працівникам з оплати часу простою визначені статтею 113 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП). Відповідно до частини 1 цієї статті, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку, не нижчого від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
За час простою працівникові не виплачуються доплати, надбавки, премії та інші виплати, установлені колективним та трудовим договором.
Водночас виплати у зазначеному розмірі є мінімальними державними гарантіями. Згідно зі статтею 7 Закону України «Про колективні договори і угоди», у колективному договорі підприємства можуть бути передбачені додаткові гарантії щодо оплати часу простою, збільшені порівняно із законодавчими.
Оплата часу простою здійснюється за всі робочі дні згідно з установленим працівникові графіком роботи.
Виплати за час простою проводять у строки виплати заробітної плати, установлені, відповідно до статті 115 КЗпП, у колективному договорі не рідше двох разів на місяць.
Установлено мінімальний розмір допомоги по безробіттю на І півріччя 2014 року
Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття внесено низку змін щодо визначення мінімального розміру допомоги по безробіттю.
Відповідно до постанови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 09.12.2013 № 367 «Про внесення змін до постанови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 12 квітня 2012 року № 327», мінімальний розмір виплат безробітним, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж 6 місяців, має складати 76,9% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, або 936,64 грн. (у попередній редакції – 882 грн.).