Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
Кабмін України ухвалив рішення про вихід з Угоди щодо розслідування нещасних випадків на виробництві за межами держави проживання
Кабінет Міністрів України 13.09.2024 ухвалив постанову про вихід з Угоди про порядок розслідування нещасних випадків на виробництві, що сталися з працівниками під час їх перебування поза державою проживання.
Ця Угода була вчинена 9 грудня 1994 р. у м. Москві.
Відповідний документ оприлюднений на Урядовому порталі
Відділ з правової роботи Миколаївської облпрофради
З 1 жовтня мінімальний розмір допомоги по безробіттю зросте до 3000 грн.
19 вересня 2024 року відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на якому, зокрема, було прийнято рішення про мінімальний розмір допомоги по безробіттю.
Як розповіла Н. Южаніна, з 1 жовтня 2024 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю зросте на 500 грн – з 2500 гривень до 3000 гривень.
Підвищення стосуватиметься осіб, які мають щонайменше 7 місяців страхового стажу за останні 12 місяців, а також зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.
Всесвітній день дій за гідну працю: «Працівники заслуговують на мир і демократію»
Цього року Всесвітній день дій за гідну працю, що відзначається 7 жовтня, проходить під гаслом «Працівники заслуговують на мир і демократію». В умовах ескалації конфліктів і продовження придушення авторитарними режимами прав і засобів до існування мільйонів людей, світовий профспілковий рух об'єднується, щоб вимагати миру і демократії як основних прав трудящих у всьому світі.
МКП підтверджує свою відданість справі сприяння миру як наріжному каменю соціальної справедливості. Без миру не може бути соціальної справедливості, а без демократії працівники не можуть забезпечити собі гідну працю і гідність, на яку вони заслуговують.
Про вибори в профспілкових організаціях в умовах воєнного стану в Україні
Відомо, що під час проведення звітно-виборної профспілкової кампанії в організаціях усіх рівнів варто керуватися, насамперед, законодавством про профспілки, нормами статутів всеукраїнських профспілок чи положеннями територіальних профоб’єднань. Як правило, вони містять норму про те, що виборні профспілкові органи усіх рівнів обираються на термін повноважень 5 років.
Дотримання норм законодавства і статуту є обов’язковою умовою діяльності профспілок, їхніх організацій та профспілкових об’єднань, тому звіти і вибори слід проводити кожні 5 років.
Штатний розпис та внесення змін до нього у період воєнного стану
На «гарячу профспілкову лінію» звернулися з питанням:
«При зміні назви структурного підрозділу, а також при зміні посадового окладу працівників профспілкової організації необхідно внесення змін до штатного розпису, отже коли такі зміни набирають чинності під час воєнного стану».
Штатний розпис — це письмовий внутрішній документ підприємства (установи, організації), що визначає його організаційну структуру, найменування професій (посад), чисельність персоналу й оклади для кожної професії (посади).
Законодавство не містить прямої вказівки на те, що роботодавець обов'язково повинен складати та затверджувати штатний розпис. Проте, для унормування кадрової роботи на підприємстві, установі, організації штатний розклад має бути, оскільки дозволяє визначити перелік усіх посад та професій працівників, які необхідні роботодавцю, вакантних посад тощо.