Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Щодо надання працівнику бюджетної установи різних видів матеріальної допомоги протягом одного року

alt

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про оплату праці» умови та розміри оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.

На реалізацію зазначеної норми спрямована постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами, далі – постанова №1298).

Відповідно до пп. «б» п.4 постанови №1298 керівникам бюджетних установ, закладів та організацій надано право у межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, надавати працівникам цих установ, закладів та організацій матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, за винятком матеріальної допомоги на поховання.

Детальніше...

Застосування податкової соціальної пільги в 2021 році

alt

Граничний розмір доходу, який дає право на застосування податкової соціальної пільги.

Відповідно до п.п. 1 п. 4 ст. 169 розділу ІV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Детальніше...

Чи можуть бути змінені умови оплати праці у зв’язку зі зменшенням обсягів виробництва під час карантину?

alt

Державна служба України з питань праці надала роз’яснення щодо можливості зміни роботодавцем умов оплати праці працівників у зв’язку зі зменшенням обсягів виробництва під час карантину.

При укладанні працівником трудового договору (контракту) роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, передбачених законодавством.

Детальніше...

Увага! Урядом внесено зміни до порядку розрахунку середньої заробітної плати

alt

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1213 внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі - Порядок № 100).

Отже, Порядок № 100 зазнав таких змін:

1. Норми Порядку № 100 поширено на фізичних осіб підприємців та фізичних осіб, які в межах трудових відносин використовують працю найманих працівників.

Детальніше...

ПОДОЛАННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ – ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

Витребування заборгованої заробітної плати шляхом колективного трудового спору

alt

Яким чином діяти, якщо заробітну плату заборговано великій кількості працівників та її термін сягає кількох місяців?

Наявність заборгованості із заробітної плати, особливо, якщо її термін сягає кількох місяців, є підставою для ініціювання колективного трудового спору (конфлікту), який, відповідно до статті 2 Закону України Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”, являє собою розбіжності, що виникли між сторонами соціально-трудових відносин, щодо: 1) виконання положень колективного договору стосовно строків виплати заробітної плати (вимога в відповідно до статті 2 Закону) 2) невиконання вимог законодавства про працю у частині своєчасності оплати праці (вимога г).

Колективний трудовий спір на рівні підприємства може ініціюватися найманими працівниками (окремими категоріями найманих працівників) підприємства або його структурних підрозділів, або профспілковою організацією. Для цього складаються вимоги найманих працівників, які затверджуються загальними зборами (конференцією) найманих працівників або формуються шляхом збору підписів і вважаються чинними за наявності не менше половини підписів членів трудового колективу підприємства.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах жовтня

  2021 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  5678 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< листопада 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання