Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Увага! Урядом внесено зміни до порядку розрахунку середньої заробітної плати

alt

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1213 внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі - Порядок № 100).

Отже, Порядок № 100 зазнав таких змін:

1. Норми Порядку № 100 поширено на фізичних осіб підприємців та фізичних осіб, які в межах трудових відносин використовують працю найманих працівників.

Детальніше...

ПОДОЛАННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ – ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

Витребування заборгованої заробітної плати шляхом колективного трудового спору

alt

Яким чином діяти, якщо заробітну плату заборговано великій кількості працівників та її термін сягає кількох місяців?

Наявність заборгованості із заробітної плати, особливо, якщо її термін сягає кількох місяців, є підставою для ініціювання колективного трудового спору (конфлікту), який, відповідно до статті 2 Закону України Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”, являє собою розбіжності, що виникли між сторонами соціально-трудових відносин, щодо: 1) виконання положень колективного договору стосовно строків виплати заробітної плати (вимога в відповідно до статті 2 Закону) 2) невиконання вимог законодавства про працю у частині своєчасності оплати праці (вимога г).

Колективний трудовий спір на рівні підприємства може ініціюватися найманими працівниками (окремими категоріями найманих працівників) підприємства або його структурних підрозділів, або профспілковою організацією. Для цього складаються вимоги найманих працівників, які затверджуються загальними зборами (конференцією) найманих працівників або формуються шляхом збору підписів і вважаються чинними за наявності не менше половини підписів членів трудового колективу підприємства.

Детальніше...

ПОДОЛАННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ – ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

Витребування заборгованої заробітної плати шляхом індивідуального трудового спору

alt

Які шляхи вирішення індивідуального трудового спору щодо заборгованої заробітної плати?

Якщо працівник самостійно, або з участю профспілкової організації, що представляє його інтереси, не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з роботодавцем – його індивідуальний трудовий спір, відповідно до статті 221 Кодексу законів про працю України, підлягає розгляду в органах, які розглядають трудові спори: комісія з трудових спорів, районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди.

Детальніше...

ПОДОЛАННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ – ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

Витребування заборгованої заробітної плати – куди звертатися і чим може допомогти профспілка

Куди можна звернутися по допомогу у випадку затримки заробітної плати?

Якщо роботодавець у порушення законодавства України не виконує умови трудового, колективного договорів, то працівник, чиї права порушені, або його представник повинні звертатися:

1. до керівника (письмово) з вимогою про виплату заробітної плати, а також, якщо за період затримки терміни виплати заробітної плати відбулося зростання індексу цін на споживчі товари і послуги, то зажадати провести нарахування компенсації на невиплачену заробітну плату;

2. якщо керівник відмовляється виплатити заробітну плату, або провести нарахування компенсації, тоді варто звернутися:

Детальніше...

ПОДОЛАННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ – ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ

alt

Основні права працівника стосовно виплати заробітної плати

У які строки повинна виплачуватися заробітна плата?

Відповідно до статті 115 Кодексу законів про працю України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Конкретні строки виплати заробітної плати на підприємстві, в установі, організації встановлюються колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективним органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом).

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< листопада 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання