Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Колективно - договірна робота

Ґендерна рівність у сфері праці: ґендерний аудит

alt

Права жінок та ґендерна рівність належать до основних прав людини, гарантованих у численних міжнародних договорах, резолюціях, деклараціях, платформах і програмах дій у галузі прав людини.

Відповідні норми містять, зокрема, Конституція України, Кодекс законів про працю України, Закони України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», інші закони України; міжнародні документи, ратифіковані Україною (Конвенції Організації Об’єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, конвенції Міжнародної організації праці про зайнятість жінок до та після пологів № 3, про рівне винагородження чоловіків і жінок за працю рівної цінності № 100, про охорону материнства № 103, про дискримінацію в галузі праці та занять № 111, про основні цілі та норми соціальної політики № 117, про політику в галузі зайнятості № 122, про рівне ставлення й рівні можливості для трудящих чоловіків і жінок: трудящі із сімейними обов’язками № 156 та інші).

Детальніше...

МОЗ рекомендує: що може зробити роботодавець, щоб зменшити для працівників ризик інфікуватись COVID-19 на робочому місці?

alt

Заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін надав рекомендації щодо можливих дій роботодавця для зменшення ризику інфікуватись COVID-19 на робочому місці.

Як сказано у повідомленні, в умовах стрімкого поширення коронавірусної хвороби турбота про здоров’я та життя співробітників – є новим проявом соціальної відповідальності бізнесу.

Детальніше...

Ви запитували: щодо повідомної реєстрації колективних договорів в умовах реорганізації районів Миколаївщини

alt

У зв’язку з ліквідацією в Миколаївській області більшості райдержадміністрацій з усіма підрозділами (у т.ч. управліннями з соціального захисту населення районних держадміністрацій, які здійснювали повідомну реєстрацію колективних договорів в районах області), розташовані в реорганізованих районах підприємства, організації та установи – членські організації Миколаївської облпрофради зіткнулися з проблемою визначення суб’єктів, які повинні здійснювати повідомну реєстрацію колективних договорів.

З огляду на це, облпрофрада звернулась до Мінекономіки за відповідним роз’ясненням. Згідно з одержаною відповіддю Мінекономіки, для забезпечення здійснення повідомної реєстрації колективних договорів відповідне завдання має бути покладене на структурний підрозділ утворених районних державних адміністрацій чи рад об’єднаних територіальних громад, або для забезпечення виконання цих функцій в їх структурі має бути утворений спеціальний підрозділ (детальніше тут https://profrada.mk.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=4597:2021-03-04-07-40-21&catid=36:2011-05-30-09-11-11&Itemid=22 )

Детальніше...

Ви запитували: роз’яснення Мінекономіки щодо повідомної реєстрації колективних договорів в умовах реорганізації районів

alt

У зв’язку з ліквідацією в Миколаївській області більшості райдержадміністрацій з усіма підрозділами (у т.ч. управліннями з соціального захисту населення районних держадміністрацій, які здійснювали повідомну реєстрацію колективних договорів в районах області), Миколаївська облпрофрада звернулась до Мінекономіки за роз’ясненням щодо суб’єктів, які повинні здійснювати повідомну реєстрацію колективних договорів в реорганізованих районах, а також в об’єднаних територіальних громадах.

Згідно з одержаною відповіддю Мінекономіки, для забезпечення здійснення повідомної реєстрації колективних договорів відповідне завдання має бути покладене на структурний підрозділ утворених районних державних адміністрацій чи рад об’єднаних територіальних громад, або для забезпечення виконання цих функцій в їх структурі має бути утворений спеціальний підрозділ. Склад та структуру місцевих державних адміністрацій визначають їх голови.

Детальніше...

Час оновлювати колективні договори – спільне звернення Миколаївського міського голови та голови Миколаївської облпрофради

alt

З метою активізації колдоговірної кампанії-2021 підписано спільне звернення Миколаївського міського голови та голови Миколаївської обласної ради профспілок до керівників та голів профспілкових організацій підприємств, установ, організацій м. Миколаєва з рекомендацією підвести підсумки виконання зобов’язань по колективних договорах протягом 2020 року, а також розпочати роботу з укладання нових або внесення змін та доповнень до діючих колективних договорів.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах жовтня

  2021 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  5678 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< вересня 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання