Миколаївська обласна рада
професійних спілок

травня 2022


Четвер, 26 травня 2022

ПРЕЗИДІЯ ФПУ. Працювати на благо людей, відповідати викликам сучасності PDF Друк Email

alt

24 травня 2022 року в Будинку профспілок у Києві відбулось засідання Президії ФПУ.

На початку члени Президії підтвердили повноваження своїх колег. Потім ухвалили рішення про скликання чергового засідання Ради ФПУ 30 червня 2022 року з основним питанням порядку денного – про виклики і завдання ФПУ та її членських організацій щодо трудових, соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану в Україні.

Далі було розглянуто питання про бюджет ФПУ на 2022 рік, який остаточно затвердить Рада ФПУ, підбито підсумки роботи Штабу ФПУ з гуманітарної допомоги та надання фінансової допомоги суб’єктам господарювання і профспілковим організаціям, які проводять роботу з внутрішньо переміщеними особами та постраждалими внаслідок воєнної агресії росії. Ще одним рішенням внесено зміни до Положення про Фонд солідарності ФПУ, а також обговорено низку інших питань профспілкового життя.

Детальніше...


Понеділок, 23 травня 2022

КОНСУЛЬТАЦІЯ. Щодо переривання відпустки без збереження заробітної плати у період воєнного стану PDF Друк Email

alt

На «гарячу профспілкову лінію» звертаються з питанням скільки разів можна надавати відпустку без збереження заробітної плати у воєнний час працівнику за його ініціативою.

Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX, протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику можна надати відпустку без збереження зарплати. Максимальний строк такої відпустки — 15 календарних днів (к. дн.) на рік.

Детальніше...


Неділя, 22 травня 2022

Про позицію СПО профспілок щодо неприйнятності законопроєкту № 5371 PDF Друк Email

alt

Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий звернувся до представників об’єднань профспілок України у Верховній Раді України народних депутатів України Волинця М.Я., Івченка В.Є., Рудика С.Я. щодо неприйнятності законопроєкту № 5371.

Профспілки просять сприяти у організації найближчим часом зустрічей представників СПО об’єднань профспілок з керівництвом Верховної Ради України, головами фракцій та депутатських груп для обговорення позиції профспілок щодо неприйнятності законопроєкту № 5371, а також провести роз’яснювальну роботу серед народних депутатів України щодо неприйнятності голосування за цей проєкт Закону Парламентом.

Прес-центр ФПУ

https://www.facebook.com/yuri.rabota/posts/5264851140250167

Детальніше...

Профспілки закликають Президента України Володимира Зеленського захистити трудові права і гарантії працівників PDF Друк Email

alt

Профспілки закликають Президента України Володимира Зеленського захистити трудові права і гарантії громадян України та підтвердити послідовну політику правової держави на шляху до євроінтеграції . Про це зазначено у листі СПО об'єднань профспілок:

Шановний пане Президенте України!

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок (далі - СПО об’єднань профспілок) засвідчує Вам повагу та звертається до Вас як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, з приводу наступного.

12 травня 2022 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність».

Детальніше...


П'ятниця, 20 травня 2022

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову профспілкової організації

працівників Збройних сил України

Шевченко Римму Петрівну

з Днем народження!

Детальніше...


Четвер, 19 травня 2022

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ДО ПАРЛАМЕНТАРІВ УКРАЇНИ ІЗ ЗАКЛИКОМ НЕ ГОЛОСУВАТИ ЗА ПРОЕКТ ЗАКОНУ № 5371! PDF Друк Email

alt

У час тяжких випробувань, які випали на долю нашого багатостраждального народу, коли на плечі простих людей ліг основний тягар боротьби за свободу та незалежність Батьківщини, коли всі сили і увага людей віданні цій святій справі, законодавчий орган – парламент країни 12 травня 2022 року приймає у першому читанні законопроєкт №5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність», який значно обмежує основоположні конституційні трудові права та гарантії сотень тисяч працівників цієї категорії і ставить їх у нерівні умови з іншими.

Звертаємо Вашу увагу, що цього ж дня Верховною Радою України прийнято в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» (реєстр. № проекту 5266), в якому одним з ключових є доповнення до статті 21 КЗпП України щодо недопущення дискримінації у сфері праці.

Детальніше...


Середа, 18 травня 2022

Як змінюються трудові відносини в період воєнного стану? PDF Друк Email

alt

Процес змін до трудового законодавства України повсякчас викликав палкі дискусії у суспільстві, адже права працівників та роботодавців – це тонка, чутлива соціальна матерія, яка має перебувати у балансі. Кодекс законів про працю України (далі – КЗпП) зазнавав змін понад 100 разів, та досі є далеким від ідеалу.

Війна додала чимало викликів до трудового порядку денного. Найгостріші питання воєнного часу, які намагалися розв'язати роботодавці, організовуючи трудові відносини та забезпечуючи трудові права працівників, частково вдалося вирішити Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» №2136-ІХ.

Втім у парадигмі трудових відносин залишилося чимало законодавчих прогалин та невирішених проблем. На усунення вже цих правових лакун і неточностей спрямований проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» №7251 від 5 квітня 2022 року. 12 травня 2022 року цей законопроєкт прийнято за основу та установлено скорочений строк підготовки до другого читання.

Детальніше...


Неділя, 15 травня 2022

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову первинної профспілкової організації

загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №4

Полякову Валентину Іванівну

з Днем народження!

Детальніше...


Четвер, 12 травня 2022

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників

і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг

Полеху Валентину Степанівну

з Днем народження!

Детальніше...


Понеділок, 09 травня 2022

Вітаємо! PDF Друк Email

alt

Обласна рада профспілок щиро вітає

голову первинної профспілкової організації

Мішково-Погорілівської загальноосвітньої

санаторної школи-інтернату

Бабелюк Валентину Миколаївну

з ювілеєм – 55-річчям з Дня народження!

Детальніше...

Сторінка 1 з 2
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах січня

  2022 року для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів склав

  6032 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2022 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання