Актуально
До уваги членських організацій облпрофради! Шановні спілчани! З 3 квітня 2023 року апарат Миколаївської обласної ради профспілок працює в офісних приміщеннях Будинку спілок облпрофради. При необхідності можна звертатися: - з загальних питань до голови облпрофради Онищенко Любові Миколаївни за тел. 050-175-57-66; - з організаційних питань до завідувачки відділу з організаційних питань облпрофради Євстаф’євої Наталії Петрівни за тел. 068-100-12-10; - з питань трудового законодавства до завідувачки відділу з правової роботи Чернової Олени Вікторівни за тел.096-043-73-84. |
Новини
Вредно ли для здоровья круглосуточное дежурство?
Согласно разъяснениям Института медицины труда (исх. № 16/1039 от 07.08.2006), нормативно-правовыми актами, определяющими наличие вредных условий труда, в том числе регламентирующими факторы, которые характеризуют напряжённость труда, являются ГКТ № 4137-86 «Гигиеническая классификация труда по показателям вредности и опасности факторов производственной среды, тяжести и напряжённости трудового процесса»(далее ГН 3.3.5-8-6.6.1).
В соответствии с п. 12 таблицы ГКТ № 4137-86 допустима трёх- и двухсменная работа с ночными сменами. Согласно п. 5.1 таблицы 4.11.8 ГН 3.3.5.-8-6.6.1 продолжительность смены свыше 12 часов предусматривает наличие вредных условий труда 3 класса 2 степени, а согласно п. 3.9 ГН 3.3.5-8-6.6.1 предприятие должно предварительно согласовать с местной СЭС режим работы работников с продолжительностью рабочей смены более 8 часов.
Медосмотры проходят категории работников, которые включены в приказ МОЗ Украины № 246 от 21.05.2007 (Порядок проведения медицинских осмотров работников определённых категорий»). Если работник –«суточник» не подвергается во время выполнения должностных обязанностей влиянию вредных веществ и неблагоприятных производственных факторов, он не подлежит медосмотру.
Очевидно, что 24-часовой рабочий день – серьёзная нагрузка на организм. Тем не менее противопоказаний для «суточников» формально не существует.
Податкова соціальна пільга: хто має право, в якому розмірі, на підставі яких документів
(За матеріалами Державної податкової служби України)
Податкова соціальна пільга надається відповідно до ст. 169 Податкового кодексу України та застосовується до нарахованого місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем її нарахування.
Платник податку повинен подати роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.
Податкова соціальна пільга починає застосовуватись до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.
Заява на застосування податкової пільги має подаватися на ім’я роботодавця і має містити:
Щодо виплати вихідної допомоги
Чи виплачується вихідна допомога під час припинення трудового договору внаслідок порушення власником законодавства про працю, якщо це не передбачено колективним договором підприємства?
Згідно з роз’ясненнями Департаменту правового забезпечення Міністерства соціальної політики, якщо колективним договором підприємства, установи чи організації не врегульоване питання щодо виплати вихідної допомоги працівникові під час припинення трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору відповідно до ч.3 ст.38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), слід керуватися ст.44 КЗпП.
Частиною 3 ст.38 КЗпП передбачено, що працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує вимог законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору.
Відповідно до ст.44 КЗпП, під час припинення трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менш як тримісячний середній заробіток.
Про відрахування із заробітної плати за наперед використану відпустку
Якщо працівник звільняється з роботи до закінчення робочого року, за який він уже одержав щорічну відпустку повної тривалості, то за ним рахується заборгованість перед підприємством щодо нарахованих відпускних за невідпрацьовану частину робочого року, для покриття якої власник проводить відрахування із зарплати.
Эксклюзивное интервью Председателя ФПУ Ю.Н.КУЛИКА Украинскому деловому журналу "ЭКСПЕРТ"
О защите трудящихся, стоимости профсоюзной собственности и налаживании контроля за здравницами «Эксперту» (№27 (354), 16-22 июля 2012) рассказал председатель Федерации профсоюзов Украины Юрий Кулик
— В прошлом году Генеральная прокуратура обращалась в Кабинет министров и Фонд государственного имущества (ФГИ) Украины с требованием провести инвентаризацию имущества, находящегося в собственности Федерации профсоюзов. Инвентаризация была намечена, но так и не состоялась. Намерены ли вы сделать это сегодня?
— Да. У нас уже есть договоренность с ФГИ, создана специальная комиссия, сторону профсоюзов в ней представляет первый заместитель председателя Федерации профсоюзов Украины Валерий Горбатов. Когда закончим инвентаризацию, сядем за стол переговоров, рассмотрим подтверждающие документы и определим, что относится к государственному имуществу, а что — к профсоюзному.