Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Правозахисна робота

Громадський контроль профспілок за дотриманням законодавства про працю та практика судового захисту членів профспілок Миколаївською обласною радою профспілок за І півріччя 2017 року

Правозахисна робота Миколаївської обласної ради профспілок (далі – облпрофрада) в І півріччі 2017 року була спрямована на здійснення контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях області, які перебувають у сфері впливу профспілок, та надання правової допомоги членам профспілок.

Контроль за дотриманням трудового законодавства у сфері зайнятості, оплати та охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях області, які перебувають у сфері впливу профспілок, є одним з основних напрямів роботи облпрофради.

В Стратегічних напрямах роботи облпрофради на 2016-2021 роки, затверджених на І засіданні Ради облпрофради 24 травня 2016 року, визначено необхідність посилення роботи щодо забезпечення гарантованого Конституцією України права кожного члена профспілки на працю та гідну винагороду за неї, підвищення рівня виплат заробітної плати по області, окреслено проблеми зайнятості та нелегальної праці, а також забезпечення представництва та захисту трудових прав членів профспілок, в т.ч., у судовому порядку.

Детальніше...

ПРАКТИКА СУДОВОГО ЗАХИСТУ ЧЛЕНА ПРОФСПІЛКИ

17 травня 2017 року набрали чинності рішення Апеляційного суду Миколаївської області від 17.05.2017 та Заводського районного суду м. Миколаєва від 03.04.2017 по справі № 487/377/17 за позовом заступника директора КП ММР «Центр захисту тварин» до КП ММР «Центр захисту тварин» про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу і відшкодування моральної шкоди,  винесені на користь члена профспілки  (позовну заяву та заперечення на апеляційну скаргу було підготовлено завідувачем відділу з правової роботи облпрофради  Матвєєвою Н.Є.), у яких містяться принципові висновки суду, щодо захисту прав та законних інтересів працівника, якого було звільнено  за одноразове грубе порушення  основних обов’язків за п. 1 ч. 1 ст. 41 КЗпП України.

Громадський контроль профспілок за законодавством про працю та практика судового захисту членів профспілок Миколаївською обласною радою профспілок у 2016 році

Правозахисна робота Миколаївської обласної ради профспілок (далі – облпрофрада)  у 2016 році була спрямована на здійснення контролю за дотриманням роботодавцями трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях області, які перебувають у сфері впливу профспілок, та надання правової допомоги членам профспілок.

Детальніше...

ПРАКТИКА СУДОВОГО ЗАХИСТУ ЧЛЕНА ПРОФСПІЛКИ

9 березня 2016 року набрала чинності постанова Ленінського районного суду м. Миколаєва від 23.02.2016 по справі № 489/7721/15-а (далі - Постанова), винесена на користь члена профспілки  (позовну заяву було підготовлено завідувачем відділу з правової роботи облпрофради Матвєєвою Н.Є.), у якому містяться принципові висновки суду, щодо захисту прав та законних інтересів пенсіонерів, які вийшли на пенсію держслужбовця.

Документи:
Скачать файл (Постанова.doc)Постанова.doc45 Kb

Детальніше...

Практика судового захисту членів профспілок Миколаївською обласною радою профспілок у 2015 році

Складовою правозахисної роботи облпрофради є представництво та захист інтересів членів профспілок у судових органах, координація цієї роботи в профкомах з наданням їм методичних рекомендацій та юридичної допомоги з питань поновлення на роботі, стягнення заборгованої заробітної плати, відновлення порушених прав профспілок та їх членів.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах квітня

  2019 року для працездатних осіб склав

  3765 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання