Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Правозахисна робота

Правова позиція Верховного Суду України стосовно стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу

11.01.2015.jpg

         

На засіданні Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України (далі - ВСУ)16 грудня 2015 року було розглянуто справу № 6-119цс15 про про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення про поновлення на роботі. При розгляді справи ВСУ сформулював наступну правову позицію.

Детальніше...

СУДОВА ПРАКТИКА

sudova praktika

Правова позиція Верховного Суду України стосовно встановлення фактичних обставин справи про визнання звільнення незаконним  

На засіданні Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України (далі - ВСУ) 1 липня 2015 року було розглянуто справу № 6-119цс15 про  визнання наказу незаконним, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди. При розгляді справи ВСУ сформулював наступну правову позицію. 

Детальніше...

Правова позиція Верховного Суду України стосовно рішення профспілки про ненадання згоди на розірвання трудового договору

25073bfb9e98d96e

На засіданні Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України (далі - ВСУ) 1 липня 2015 року було розглянуто справу № 6-703 цс 15 про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди. ВСУ сформулював правову позицію  відносно рішення  профспілки про ненадання згоди на розірвання трудового договору.

Детальніше...

Із практики судового захисту Миколаївської обласної ради профспілок

Про представництво у суді інтересів члена первинної профспілкової організації      

 

В травні 2011 року до Миколаївської облпрофради звернулась за правовою допомогою член первинної профспілкової організації 67 санітарно-епідеміологічного (територіального) загону громадянка П. щодо поновлення її на роботі із-за незаконного звільнення з роботи.

Детальніше...

Із судової практики про відшкодування моральної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я члена профспілки на виробництві

В грудні 2010 року до головного спеціаліста з правової роботи Миколаївської облпрофради звернувся за правовою допомогою працівник «В» щодо складання позову до суду про відшкодування моральної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я на виробництві до Акціонерного товариство закритого типу «М».

працівник «В»  з 29 лютого 2008 року був прийнятий на роботу в Акціонерне товариство закритого типу «М» електрозварювальником.

Так, 16 квітня 2008 року за усним наказом начальника цеху металоконструкцій працівника «В» залучили на стропальні роботи (виконання робіт, не передбачених трудовим договором), хоча допуску до цих робіт у нього не було. При виконанні стропальних робіт зірвався вантаж і впав йому на праву руку, вдарив по пальцях, від якого стався перелом 2-3-го пальція, рвана рана 3-го пальця правої кісті з пошкодженням сухожилля розгинача. Даний факт підтверджується тим, що 21 квітня 2008 року Акціонерне товариство закритого типу «М»  склало акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом за формою № Н-1, який стався з працівником «В». Вироком суду від 13 квітня 2009 року начальника цеху металоконструкцій Акціонерного товариство закритого типу «М» визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.272 Кримінального кодексу України.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах квітня

  2019 року для працездатних осіб склав

  3765 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< травня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання