Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Правозахисна робота

ПРАКТИКА СУДОВОГО ЗАХИСТУ ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛКИ У 2018-2019рр.

alt

11 березня п. р.ухвалено рішення Заводського районного суду м. Миколаєва по справі № 487/3944/18 (далі - Рішення) про стягнення з Колективного підприємства «Миколаївліфт» (далі – КП «Миколаївліфт») недорахованої суми індексації заробітної плати в розмірі - 11185,77 грн. на користь члена первинної профспілкової організації КП «Миколаївліфт». Згідно цього рішення позовні вимоги задоволено на користь члена первинної профспілкової організації КП «Миколаївліфт» за раніше поданою позовною заявою відділом з правової роботи облпрофради.

Детальніше...

Чергове засідання комісії облпрофради з питань правового захисту профорганізацій та їх членів профспілок

alt

21 травня п.р. відбулося засідання постійної комісії облпрофради з питань правового захисту профспілок та їх організацій, членів профспілок (далі — комісія) під головуванням Таміли Бугаєнко – голови обласної організації профспілки працівників державних установ.

Детальніше...

Громадський контроль профспілок за дотриманням законодавства про працю та практика судового захисту членів профспілок Миколаївською обласною радою профспілок за 2018 рік

Захист трудових прав членів профспілок, у тому числі і вирішення трудових спорів на підприємствах, в установах та організаціях області, які перебувають у сфері впливу профспілок, є одним з основних напрямів роботи Миколаївської обласної ради профспілок (далі – облпрофрада).

В плані захисту трудових прав членів профспілок облпрофрада продовжує співпрацю з Управлінням Держпраці у Миколаївській області та Відділенням Національної служби посередництва і примирення в Миколаївській області на підставі Угод про співпрацю.

Детальніше...

Оплата праці та відповідальність роботодавця у випадку простою

Картинки по запросу Оплата праці та відповідальність роботодавця

Якщо працівнику встановлено повний робочий час, який складає 40 годин на тиждень, а фактично він працює меншу кількість годин у зв’язку із відсутністю організаційних або технічних умов, то має місце простій не з вини працівника. Простій не з вини працівника відповідно до ст. 113 КЗпП України підлягає оплаті з розрахунку не менше від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Детальніше...

ПРАКТИКА СУДОВОГО ЗАХИСТУ ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛКИ У 2018 РОЦІ

22 травня 2018 року набрало чинності рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 23 лютого 2018 року по справі №487/397/17 (далі - Рішення) про визнання незаконним та скасування наказу директора КП Миколаївської міської ради «Центр захисту тварин», №88-к від 22.12.2016 р. про притягнення члена первинної профспілкової організації КП Миколаївської міської ради «Центр захисту тварин» (далі - член профспілки) до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани, визнання незаконним та скасування наказу №91-К від 22.12.2016 року про звільнення, поновлення на роботі в комунальному підприємстві Миколаївської міської ради «Центр захисту тварин» на посаді ловця бездоглядних тварин комунального підприємства Миколаївської міської ради «Центр захисту тварин», стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу і відшкодування моральної шкоди на користь члена профспілки.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах листопада

  2019 року для працездатних осіб склав

  3859 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання