Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Нове в законодавстві

ПОРЯДОК ПРО ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРИЙНЯТТЯ ПРАЦІВНИКА НА РОБОТУ

789

3 червня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України “Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу” від 17.06.2015  № 413.

Постановою затверджена форма повідомлення  про прийняття працівника на роботу та встановлено, що вона подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Детальніше...

З 1 червня 2015 року Пенсійним фондом України припиняється призначення спецпенсій

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року               № 213-VIII (далі — Закон № 213-VIII) Пенсійний фонд України з 1 червня 2015 року припиняє призначення спецпенсій депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам.

Законом № 213-VIII визначено, що Кабінет Міністрів України до 1 травня 2015 року має підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних (крім пенсій військовослужбовців і наукових працівників), на загальних підставах.

Детальніше...

Нововведення при укладанні трудових договорів

1 січня п.р. набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” від 28 грудня 2014 року № 77-VIIІ, яким внесено зміни, у тому числі, і до Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України). Зокрема, ч. 3 ст 24 КЗпП України викладено у новій редакції, а ст. 241КЗпП України, яка передбачала реєстрацію трудового договору між працівником та фізичною особою, виключено.

Детальніше...

Зміни до пенсійного законодавства

З 1 квітня п.р. набуває чинності Закон України “Про внесення зміни до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” № 213-VIII від 02.03.2015.

Зазначений Закон передбачає зміну законодавчих норм, що регулюють питання пенсійного забезпечення за трьома основними блоками.

Перший блок стосується виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на "спеціальних" посадах.

Зокрема це стосується державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, деяких інших категорій працівників.

Внесені до 14 "пенсійних" законів зміни передбачають, що у період роботи на зазначених посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким вона призначена.

Водночас, пенсіонер має право вибору: продовжувати працювати на "спецпосаді" та отримувати заробітну плату, чи звільнитись з посади і отримувати пенсію.

Зазначена норма не поширюється на інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців, учасників Антитерористичної операції. Всі вони на будь - якій роботі будуть отримувати призначену пенсію в повному обсязі.

Пенсіонери–"науковці", які працюють на "спецпосадах, зможуть одержувати 85 відсотків належної їм пенсії, обчисленої за загальними правилами.

Детальніше...

Зміни в законодавстві щодо надання відпусток

1 лютого п.р. набрав чинності Закон України “Про внесення зміни до статті 25 Закону України “Про відпустки” № 121-VIII від 15.01.2015 (далі — Закон № 121-VIII).

Статтю 25 Закону України “Про відпустки” доповнено пунктом 18, який передбачає надання в обов'язковому порядку відпустки без збереження заробітної плати за бажанням працівника на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах грудня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3501 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання