Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Пенсійне забезпечення

Зміни у пенсійному забезпеченні з 1 липня 2013 року

За повідомленням Пенсійного фонду України, з 1 липня п.р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» від 14.05.2013 № 231-VII (далі – Закон), яким внесено зміни до Законів «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».

Детальніше...

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника

Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

Згідно зі ст. 36 Закона України «Про суспільне державне пенсійне страхування», непрацездатними членами сім'ї, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, є :

Детальніше...

Який коефіцієнт застосують для перерахунку пенсії?

Любомира КОВАЛЬ сьогодні  

Я – пенсіонер за віком. На пенсію вийшла у 2007 році. Але у 2009 році продовжила свою трудову діяльність. Тому в 2011 році звернулася до органів Пенсійного фонду із заявою про перерахунок пенсії за відпрацьований час.

Хочу дізнатися: який коефіцієнт перерахунку буде при цьому застосовано — за 2007-й чи за 2009 рік?

Раїса КІРІЄНКО,
селище Межева Дніпропетровської обл.

Валентина НИКИТЕНКО,
заступник голови
правління
Пенсійного фонду
:

— Ви отримуєте пенсію за віком, призначену відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — закон).

Детальніше...

Пенсії: питання і відповіді

Миколаївський обласний центр зайнятості роз'яснює:

Шукачі роботи при зверненні до служби зайнятості часто ставлять питання, які стосуються їхнього матеріального забезпечення не лише на сьогоднішній день, але й на майбутнє, тобто пенсії. З питаннями, які найчастіше виникають в повсякденній роботі, Миколаївська обласна служба зайнятості звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за компетентними роз’ясненнями. Відповідає на питання начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Наталія Єфремова. 

Питання. Яким чином працівник підприємства (організації, установи) може контролювати сплату роботодавцем страхових внесків до Пенсійного фонду?

Відповідь. Працівник підприємства (організації, установи) може контролювати сплату роботодавцем страхових внесків до Пенсійного фонду шляхом звернення з відповідним питанням до управління Пенсійного фонду України за місцем реєстрації роботодавця.

Питання. Як обчислюється страховий стаж працівників, щодо яких є заборгованість з виплати заробітної плати і відповідно заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України?

Відповідь. Якщо підприємство (організація, установа, фізична особа-підприємець), яка використовує найману працю, має заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, то період, за який не сплачено страхові внески, не буде враховуватися до страхового стажу найманих працівників, які працювали в цьому періоді.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та, за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах грудня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3501 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2019 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання