Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

Згідно зі статтею 105 КЗпП працівникам, які виконують на тому самому підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Детальніше...

Компенсація за час затримки виплати заробітної плати чи розрахунку при звільненні

За ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону України «Про оплату праці», роботодавець зобов'язаний виплачувати заробітну плату працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені колективним договором, не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, і не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Детальніше...

Чи має право користуватися податковою соціальною пільгою працівник, який працює за сумісництвом?

Порядок надання податкової соціальної пільги (далі – ПСП) регулюється ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Так, пп. 169.4.1 ПКУ визначено, що ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звiтного податкового мiсяця як заробiтна плата (iншi прирiвнянi до неї вiдповiдно до законодавства виплати, компенсацiї та винагороди), якщо його розмiр не перевищує мiсячного прожиткового мiнiмуму, чинного для працездатної особи на 1 сiчня звiтного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

Детальніше...

Щодо індексації заробітної плати у випадку зміни форми оплати праці

У своєму листі від 28.02.2018 № 13/0/66-18 Міністерство соціальної політики України надає роз’яснення щодо індексації заробітної плати у випадку зміни форми оплати праці. Повний текст листа додається.

Щодо повідомлення працівників про запровадження нових або зміну діючих умов оплати праці

Відповідно до вимог ст. 103 КЗпП передбачено, що про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни.

Ст. 103 КЗпП застосовується до відносин, які виникають у зв’язку з запровадженням нових і зміною діючих умов оплати праці.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3370 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання