Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Виплати, які включають та не включаються до розрахунку оплати часу відпустки

Порядок обчислення середньої заробітної плати на сьогодні регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 8 лютого 1995 року зі змінами та доповненнями.

Детальніше...

НАРАХУВАННЯ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ

      Державна фіскальна служба України листом від 10.02.2017 № 2649/6/99-99-13-02-03-15 надала роз’яснення щодо порядку нарахування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на заробітну плату. Повний текст листа додається.   

Документи:
Скачать файл (дфс_лист.odt)дфс_лист.odt11 Kb

Особливості оплати праці при переведенні на легшу роботу

Частиною першою статті 170 КЗпП України передбачено, що працівників, які потребують за станом здоров'я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу відповідно з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку. Це не значить, що працівник має право прийти до роботодавця і вимагати якоїсь абстрактної «легшої роботи». Виконуючи свій обов’язок, роботодавець керується медичним висновком щодо стану здоров’я працівника та рекомендацій лікаря щодо можливості або неможливості виконання певної роботи.

Детальніше...

Як оформляється та оплачується час простою?

    Під простоєм слід розуміти вимушене призупинення роботи підприємства, організації або окремих структурних підрозділів. Порядок оплати праці за час призупинення залежить від причини простою, яка може бути як з вини працівника, якщо він не виконує покладених на нього трудових обов’язків без поважних причин, так і не з вини працівника, а за різних інших обставин (тяжке фінансово-економічне становище на підприємстві, невдале керівництво, стихійне лихо тощо).

Детальніше...

Преміювання за час відпустки

    Підприємство, розраховуючи працівнику виплату за час відпустки керується вимогами Постанови № 100 (постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 р. № 100.)

    Згідно постанови для оплати відпустки застосовується середня заробітна плата, яка розраховується виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

   При обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються: основна заробітна плата; доплати і надбавки, премії та інші виплати, визначені цією постановою. Премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату.

    Тобто премії вже враховані, і їхнє нарахування додатково за дні, коли працівник перебував у відпустці, можна вважати безпідставним. Адже якщо у місяці, за який виплачується премія, працівник жодного дня не виконував своїх трудових обов’язків у зв’язку з перебуванням у відпустці, підстави для його преміювання відсутні.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах листопада

  2017 року для працездатних осіб склав

     3156 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання