Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Щодо виплати вихідної допомоги

Чи виплачується вихідна допомога під час припинення трудового договору внаслідок порушення власником законодавства про працю, якщо це не передбачено колективним договором підприємства?

 

Згідно з роз’ясненнями Департаменту правового забезпечення Міністерства соціальної політики, якщо колективним договором підприємства, установи чи організації не врегульоване питання щодо виплати вихідної допомоги працівникові під час припинення трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору відповідно до ч.3 ст.38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), слід керуватися ст.44 КЗпП.

Частиною 3 ст.38 КЗпП передбачено, що працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує вимог законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору.

Відповідно до ст.44 КЗпП, під час припинення трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менш як тримісячний середній заробіток.

Про відрахування із заробітної плати за наперед використану відпустку

Якщо працівник звільняється з роботи до закінчення робочого року, за який він уже одержав щорічну відпустку повної тривалості, то за ним рахується заборгованість перед підприємством щодо нарахованих відпускних за невідпрацьовану частину робочого року, для покриття якої власник проводить відрахування із зарплати.


Детальніше...

Інформація щодо розподілу кількості найманих працівників Миколаївської області за розмірами нарахованої їм заробітної плати

За статистичними даними за березень 2012 р., 50% і більше встановленого робочого часу відпрацювали 221,204 тис. працівників області (на підприємствах, в установах, організаціях з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб). Середня номінальна заробітна плата за березень 2012 року в області становила 2 675 грн.

При цьому більше 18 тис. осіб отримали заробітну плату розміром менше за мінімальну (1073 грн.). Кожному третьому працівникові області нараховано заробітну плату до 1,5 грн., а кожен другий мав заробітну плату до 2 тис. грн.

Рік тому (у березні 2011 р.) працівників з невеликою заробітною платою (до мінімальної, до 1,5 тис. грн. та до 2 тис. грн.) було більше. Водночас порівняно з минулим роком зросла кількість працівників із зарплатою від 2 тис. грн. (по кожній з градацій у проміжку від 2 до 5 тис. грн. з шагом 500 грн.). Найзначніше – майже на 2 % - збільшилась питома вага людей із заробітною платою більше 5 тис. грн.: у березні п.р. таких працівників – 21 тис. осіб проти 17, 2 тис. на березень 2011 р.


Детальніше...

ОПЛАТА ЧАСУ ПЕРЕБУВАННЯ У ВІДРЯДЖЕННІ

alt

Запитання: Якщо середня заробітна плата нижча за обчислену відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, то як проводиться оплата днів відрядження?

 

Відповідь: До денного заробітку працівника, який має порівнюватись із середньоденним заробітком, включаються всі елементи заробітної плати, які працівник одержує в місяці, в якому його направляють у відрядження: оклад, доплати, надбавки, премії тощо.

Згідно ст.121 КЗпП працівникам, які направляються в службове відрядження, оплата виконаної роботи провадиться відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим від середнього заробітку.

У разі направлення працівника у відрядження слід порівняти суму середньоденного заробітку і денного заробітку працівника відповідно до умов трудового договору, і якщо денний заробіток вищий від його середньоденного заробітку, заплатити за час відрядження заробітну плату, а якщо вищим є середній заробіток, то виплатити середню заробітну плату.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах березня

  2018 року для працездатних осіб склав

     3322 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< квітня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання