Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Щомісячне преміювання та дисциплінарне стягнення

    Згідно статті 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата складається з основної, додаткової та інших заохочувальних і компенсаційних виплат.

    Додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установлені норми. Вона включає в тому числі премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

    Відповідно до ст. 15 вищезазначеного Закону умови запровадження та розміри премій, винагород та інших заохочувальних й компенсаційних і гарантійних виплат установлюються підприємствами в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством України.

Детальніше...

Індексація доходів працюючих пенсіонерів

В умовах підвищення споживчих цін на товари та послуги, відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”, грошові доходи громадян, які отримані в гривнях на території України та не мають разового характеру (заробітна плата, пенсії, допомоги тощо) підлягають індексації. Порядок проведення індексації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (зі змінами, далі – Порядок).

Детальніше...

Визначення умов оплати праці керівників акціонерних товариств

За роз’ясненням Міністерства соціальної політики, статтею 8 Закону України «Про оплату праці» визначено, що встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній та комунальній власності належить до сфери державного регулювання оплати праці.

На виконання цієї статті була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств» (далі – Постанова).

Детальніше...

Компенсація за несвоєчасну виплату заробітної плати: приклад розрахунку

У випадку, якщо заробітна плата працівникові не була виплачена своєчасно і затримання виплати складає один і більше календарних місяці, то за порушення термінів виплати заробітної плати нараховується компенсація, відповідно до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 р. № 159.

Наприклад, у серпні 2014 року виплачують нараховану, але не виплачену своєчасно заробітну плату за січень (1500 грн.) і лютий (1500 грн.) 2013 року.

Компенсація нараховується і виплачується у тому самому місяці, в якому виплачують заборгованість із заробітної плати.

Компенсація обчислюється окремодля кожного місяця, за який належить виплатити зарплату, тобто окремо для січня і для лютого 2013 року.

Для обчислення суми компенсації необхідно обрахувати приріст індексу споживчих цін за період невиплати доходу на основі даних Держстату щодо індексів споживчих цін:

Детальніше...

Індексація та компенсація заробітної плати: в якому випадку який механізм застосовується

Індексація грошових доходів населення – це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При проведенні індексації слід керуватися Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.

Право на проведення індексації заробітної плати настає, коли індекс споживчих цін перевищить поріг індексації, встановлений у розмірі 101%.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах вересня

  2018 року для працездатних осіб склав

      3370 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< жовтня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання