Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Виплата матеріальної допомоги на збиткових підприємствах

Чи мають право збиткові госпрозрахункові підприємства нараховувати та виплачувати працівникам матеріальну допомогу (на оздоровлення, у зв’язку з виходом на пенсію, на лікування та ін.) та за рахунок яких джерел? Що може бути підставою для таких виплат?

 

Чинним законодавством підприємствам надано право самостійно вирішувати питання щодо виплати одноразової допомоги (на оздоровлення під час надання щорічної відпустки, з виходом на пенсію. на лікування працівників тощо) з урахуванням їхніх фінансових можливостей та положень колективного договору.

Оскільки законодавчими актами не визначено порядку нарахування та розмірів виплати одноразової допомоги (на оздоровлення під час надання щорічної відпустки, з виходом на пенсію, на лікування працівників тощо) у небюджетній сфері, то її встановлення вирішується безпосередньо в колективному договорі або іншому локальному документі підприємства, установи, організації, зокрема, у відповідному положенні про її виплату.

У такому положенні може бути обумовлено випадки, в яких одноразові винагороди не виплачуються, наприклад за фінансових труднощів, збитковості виробництва, наявності заборгованості з виплати заробітної плати тощо.


(За роз’ясненнями фахівців Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України)

Про щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день

Яка кількість годин має бути відпрацьована працівниками з ненормованим робочим днем понад нормальну тривалість робочого часу впродовж року для одержання додаткової відпустки?

Як визначається тривалість відпустки за ненормований робочий день?

Чи ведеться облік відпрацьованих понад норму годин?

 

Згідно з п.2 ст.8 Закону України «Про відпустки», працівникам з ненормованим робочим днем надається щорічна додаткова відпустка тривалістю до семи календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.


Детальніше...

Податкова соціальна пільга: хто має право, в якому розмірі, на підставі яких документів

(За матеріалами Державної податкової служби України)


Податкова соціальна пільга надається відповідно до ст. 169 Податкового кодексу України та застосовується до нарахованого місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем її нарахування.

Платник податку повинен подати роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Податкова соціальна пільга починає застосовуватись до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Заява на застосування податкової пільги має подаватися на ім’я роботодавця і має містити:


Детальніше...

Щодо виплати вихідної допомоги

Чи виплачується вихідна допомога під час припинення трудового договору внаслідок порушення власником законодавства про працю, якщо це не передбачено колективним договором підприємства?

 

Згідно з роз’ясненнями Департаменту правового забезпечення Міністерства соціальної політики, якщо колективним договором підприємства, установи чи організації не врегульоване питання щодо виплати вихідної допомоги працівникові під час припинення трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору відповідно до ч.3 ст.38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), слід керуватися ст.44 КЗпП.

Частиною 3 ст.38 КЗпП передбачено, що працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує вимог законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору.

Відповідно до ст.44 КЗпП, під час припинення трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менш як тримісячний середній заробіток.

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах листопада

  2017 року для працездатних осіб склав

     3156 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання