Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Як обчислюється розмір допомоги у зв’язку з виходом на пенсію на госпрозрахункових підприємствах?

За роз’ясненням Міністерства соціальної політики України, надання одноразової допомоги працівникам у зв’язку з виходом на пенсію може бути передбачене у колективному договорі підприємства.

Законодавством надано право підприємствам, установам, організаціям самостійно визначити умови та розмір одноразової допомоги під час виходу на пенсію через унесення відповідних норм до колективного договору. Порядок обчислення допомоги у зв’язку з виходом на пенсію також доцільно виписати у колдоговорі.

Детальніше...

Динаміка показників фактичного і законодавчо встановленого розміру прожиткового мінімуму та середньомісячної номінальної заробітної плати за 2013 рік

.

Право на відпустку, якщо відпрацьовано неповний місяць

Чи виплачується компенсація за невикористані дні відпустки, якщо працівник відпрацював на підприємстві менше місяця? Яким чином розраховується сума компенсації?

 

Відповідно до Закону України «Про відпустки», працівники, що перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустку.

У разі звільнення працівника, у тому числі і у випадку, коли його робочий період склав менше одного місяця, йому, відповідно до ст. 24 Закону, виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

Детальніше...

Про компенсацію роботи у вихідний день

Залучення працівників до роботи у вихідні дні

Згідно зі ст.71 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), робота у вихідні дні забороняється. Залучення деяких працівників до роботи в ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, визначених законодавством, а також ч.2 цієї статті.

Залучають працівників до роботи у вихідні дні за письмовим наказом (розпорядженням) роботодавця.

Детальніше...

Про стан виплати заробітної плати на підприємствах м. Миколаєва (на 01.01.2013 р.)

За інформацією департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївського міськвиконкому, наданою 24 січня п.р. на черговому засіданні міської (м. Миколаїв) тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, станом на 01.01.2013 року, заборгованість із виплати заробітної плати спостерігається на 36 економічно-активних підприємствах міста Миколаєва, у тому числі активних банкрутах, і загалом складає 29 524,0 тис.грн (на 15 210,6 тис.грн, або на 34% менше ніж на 01.01.2012 року).

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах березня

  2018 року для працездатних осіб склав

     3322 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< квітня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання