Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Про відшкодування витрат на відрядження за наявності помилок у іменних проїзних документах

    Відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України, працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку з службовими відрядженнями. У тому числі, відрядженим працівникам виплачується вартість проїзду до місця призначення і назад.

Детальніше...

Динаміка показників фактичного і законодавчо встановленого розміру прожиткового мінімуму та середньомісячної номінальної заробітної плати за 2012 рік

.

Чи є порушенням примусове переведення працівників на одержання заробітної плати через банківські пластикові картки?

    Частиною третьою статті 24 Закону України «Про оплату праці» (далі – Закон) визначено, що виплата заробітної плати здійснюється за місцем роботи. З цього випливає, що заробітна плата працівникам має виплачуватись через касу підприємства, установи, організації.

Детальніше...

Оплата часу простою: чи нараховуються доплати, у які строки здійснюються виплати?

      За роз’ясненням Міністерства соціальної політики України, гарантії працівникам з оплати часу простою визначені статтею 113 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП). Відповідно до частини 1 цієї статті, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку, не нижчого від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

   За час простою працівникові не виплачуються доплати, надбавки, премії та інші виплати, установлені колективним та трудовим договором.

   Водночас виплати у зазначеному розмірі є мінімальними державними гарантіями. Згідно зі статтею 7 Закону України «Про колективні договори і угоди», у колективному договорі підприємства можуть бути передбачені додаткові гарантії щодо оплати часу простою, збільшені порівняно із законодавчими.

    Оплата часу простою здійснюється за всі робочі дні згідно з установленим працівникові графіком роботи.

Виплати за час простою проводять у строки виплати заробітної плати, установлені, відповідно до статті 115 КЗпП, у колективному договорі не рідше двох разів на місяць.

«Вилка» при встановленні посадових окладів: як бути?

Запитання: Чи має право керівник госпрозрахункового підприємства під час складання штатного розпису встановлювати різні посадові оклади за посадами з однаковими назвами, якщо схемою посадових окладів передбачено певний діапазон мінімальних та максимальних розмірів окладів?

Відповідь: Статтею 15 Закону України «Про оплату праці» підприємствам, установам, організаціям надано право самостійно встановлювати в колективному договорі форми і системи оплати праці, схеми посадових окладів, інші питання, пов’язані з оплатою праці. При цьому мають бути дотримані норми і гарантії, передбачені законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах травня

  2018 року для працездатних осіб склав

       3405 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< липня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання