Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Динаміка показників фактичного і законодавчо встановленого розміру прожиткового мінімуму та середньомісячної номінальної заробітної плати за 2013 рік

.

Право на відпустку, якщо відпрацьовано неповний місяць

Чи виплачується компенсація за невикористані дні відпустки, якщо працівник відпрацював на підприємстві менше місяця? Яким чином розраховується сума компенсації?

 

Відповідно до Закону України «Про відпустки», працівники, що перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустку.

У разі звільнення працівника, у тому числі і у випадку, коли його робочий період склав менше одного місяця, йому, відповідно до ст. 24 Закону, виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

Детальніше...

Про компенсацію роботи у вихідний день

Залучення працівників до роботи у вихідні дні

Згідно зі ст.71 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), робота у вихідні дні забороняється. Залучення деяких працівників до роботи в ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, визначених законодавством, а також ч.2 цієї статті.

Залучають працівників до роботи у вихідні дні за письмовим наказом (розпорядженням) роботодавця.

Детальніше...

Про стан виплати заробітної плати на підприємствах м. Миколаєва (на 01.01.2013 р.)

За інформацією департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївського міськвиконкому, наданою 24 січня п.р. на черговому засіданні міської (м. Миколаїв) тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, станом на 01.01.2013 року, заборгованість із виплати заробітної плати спостерігається на 36 економічно-активних підприємствах міста Миколаєва, у тому числі активних банкрутах, і загалом складає 29 524,0 тис.грн (на 15 210,6 тис.грн, або на 34% менше ніж на 01.01.2012 року).

Детальніше...

Змінено критерії, за якими визначається періодичність проведення планових перевірок суб’єктів господарювання щодо додержання вимог законодавства про працю

    Періодичність проведення планових перевірок підприємств, установ, організацій органами державного нагляду (контролю) щодо додержання законодавства про працю залежить від того, до якого ступеня ризику від провадження господарської діяльності відносяться суб’єкти господарювання.

   Ступінь ризику – високий, середній або незначний – оцінюється за критеріями, визначеними Постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2010 р. № 1059 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання у частині додержання вимог законодавства про працю та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)».

    Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2012 р. № 937, до критеріїв внесено зміни. Якщо раніше серед основних показників були чисельність працівників і додержання законодавства при звільненні працівників, то тепер першочергова увага звертається на наявність заборгованості із заробітної плати, частку працівників із зарплатою на рівні або менше мінімальної, а також відповідність фактичних показників підприємства (чисельності працівників, заробітної плати), по-перше, обсягам виробництва, по-друге, – поданій звітності.

   Також зменшено частоту проведення планових перевірок, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері додержання вимог законодавства про працю, суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику – тепер вони проводитимуться не частіше, ніж 1 раз на 5 років.

  Планові перевірки суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, як і раніше, проводитимуться не частіше ніж один раз на рік; із середнім ступенем ризику – не частіше ніж один раз на два роки.

 

Текст Постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2010 р. № 1059 зі змінами див.

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1059-2010-п

 

 


Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. В облпрофраді працює
  громадська приймальня з питань захисту прав споживачів.

  Консультації надаються спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів в Миколаївській області безкоштовно кожного останнього четверга місяця

  з 15.00 до 17.00 у к.203 Будинку спілок вул. Лягіна, 2).


 3. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 4. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах листопада

  2017 року для працездатних осіб склав

     3156 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< січня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання