Миколаївська обласна рада
професійних спілок

Оплата праці

Оплата праці відрядженого у вихідний день

    Пунктом 10 Загальних положень Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.98р. №59 (в редакції наказу від 17.03.2011р. №362), встановлено: якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то оплатка за роботу в ці дні здійснюється відповідно до чинного законодавства. Те, що працівник під час відрядження має виконувати певні службові завдання у вихідні, святкові чи неробочі дні, має бути зазначено в наказі.

    У випадку, коли працівник у вихідний день лише вибуває у відрядження, йому після повернення з відрядження в установленому порядку надається інший день відпочинку (п.11 Загальних положень Інструкції).

За матеріалами газети «Праця і зарплата», № 5 від 4 лютого 2015р.

Особливості виплати надбавки за класність водіям автотранспортних засобів

    Згідно із законодавством України водіям автотранспортних засобів встановлюється надбавка за класність у відсотках до установленої тарифної ставки за відпрацьований час у розмірах: водіям 2 класу – 10%, водіям 1 класу – 25%.

    Виплата водіям автотранспортних засобів надбавки за класність провадиться за час, відпрацьований водієм.

    Під терміном «час, відпрацьований водієм» мається на увазі час, упродовж якого водій безпосередньо керував автотранспортним засобом.

    Якщо водій у робочий час перебував на роботі, але не виїжджав, тобто не керував автотранспортним засобом, надбавка за класність за ці години не виплачується, оскільки в разі виконання інших робіт кваліфікація 2 чи 1 класу водія не потрібна.

За матеріалами газети «Праця і зарплата», № 5 від 4 лютого 2015р.

Щомісячне преміювання та дисциплінарне стягнення

    Згідно статті 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата складається з основної, додаткової та інших заохочувальних і компенсаційних виплат.

    Додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установлені норми. Вона включає в тому числі премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

    Відповідно до ст. 15 вищезазначеного Закону умови запровадження та розміри премій, винагород та інших заохочувальних й компенсаційних і гарантійних виплат установлюються підприємствами в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством України.

Детальніше...

Індексація доходів працюючих пенсіонерів

В умовах підвищення споживчих цін на товари та послуги, відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”, грошові доходи громадян, які отримані в гривнях на території України та не мають разового характеру (заробітна плата, пенсії, допомоги тощо) підлягають індексації. Порядок проведення індексації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (зі змінами, далі – Порядок).

Детальніше...

Визначення умов оплати праці керівників акціонерних товариств

За роз’ясненням Міністерства соціальної політики, статтею 8 Закону України «Про оплату праці» визначено, що встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній та комунальній власності належить до сфери державного регулювання оплати праці.

На виконання цієї статті була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств» (далі – Постанова).

Детальніше...

Оголошення

 1. ЗАПИТУЙТЕ — ВІДПОВІДАЄМО!

  Пропонуємо нові форми надання консультацій. Своє запитання Ви можете направити на адресу електронної пошти Миколаївської облпрофради: 

  orps@mksat.net


 2. Зверніть увагу!

  Оновлена інформація:

  Мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, інші державні виплати

  (Розділ «Державні соціальні стандарти»)


 3. Фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах травня

  2018 року для працездатних осіб склав

       3405 грн.

  (за даними Міністерства соціальної політики України).


Календар

< липня 2018 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання